Tomáš Rajecký putuje do väzby, dôvodom je obava z úteku

Tomáš Rajecký po príchode na ŠTS.
Zdroj: TV Markíza

Rozhodnutie nie je právoplatné, pretože proti uzneseniu podal sťažnosť.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská poslala Tomáša Rajeckého do väzby. Dôvodom je obava z možného úteku. Obvineného vypočúvala vyše päť hodín. Do areálu sú v Pezinku ho priviezla policajná eskorta.

Proti rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť proti neakceptovaniu kolúznej a preventívnej väzby. Konečné slovo tak bude mať Najvyšší súd.

Na údajného člena tzv. piťovcov bol vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Rajecký je obvinený z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Obvinenia sa majú okrem iného týkať ilegálnej výroby a distribúcie cigariet.

„Klient skutok popiera a podal sťažnosť proti uzneseniu. Na výsluchu sa vyjadril k podstatným skutkovým okolnostiam na otázky sudkyne," povedal Rajeckého obhajca Adrián Kucek.

Zdroj: FB/Polícia SR

Na Slovensko Rajeckého priviezli vládnym špeciálom v piatok (3. 12.) zo Španielska, kde ho zadržala miestna polícia na základe informácií od Oddelenia pátrania a cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, verejnosťou prezývaní ako Lovci lebiek.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lovci lebiek

Dôležité udalosti