Bývalý športovec údajne vyrábal masť z marihuany. Súd mu vymeral 20-ročný trest a vzal aj rodinný dom

Odsúdený mastičkár
Zdroj: TV Markíza

Svoje maste vraj daroval a ľuďom len pomáhali.

Tvrdý trest pre bývalého majstra Európy v rýchlostných člnoch. Trnavský sudca poslal Josefa Šipoša na 20 rokov za mreže a jeho rodinný dom prepadol v prospech štátu. Niekoľko rokov totiž pestoval marihuanu a vyrábal z nej liečivú masť. Rodičov tvrdý trest zdrvil a dúfajú, že sa dožijú jeho zmiernenia.

Muž za 18 kilogramov sušenej marihuany za 182-tisíc eur stratil nielen slobodu, ale aj rodinný dom v Dolných Zeleniciach pri Hlohovci, ktorý mu darovali rodičia. Hrozil mu až 25-ročný trest.

„Prípad pána Šipoša je jasným dôkazom toho, že Slovenská právna úprava umožňuje ukladať neprimerané kruté tresty pre prechovávateľov marihuany,“ uviedol advokát odsúdeného.

Josef dva roky pestoval marihuanu pri Váhu. Naštudoval si receptúru na internete a načierno vyrábal masť. Dával ju vraj rodine a známym, aby si uľavili od bolesti chrbtice a kĺbov. Záujem mali aj onkologickí pacienti. Rozdával ju vraj zadarmo.

Rodina je po rozsudku zdrvená. Trápi ich aj dom, ktorý vlastnými rukami vybudovali. Až takýto tvrdý trest nečakali.

Rozsudok nie je právoplatný. Obžalovaný sa odvolal a konečné slovo bude mať Krajský súd. Zmiernenie trestov za marihuanu navrhuje ministerka Kolíková v novele Trestného zákona. Vraví, že v žiadnom prípade nejde o dekriminalizáciu, ale o rozlíšenie užívateľov a dílerov.

Viac sa dozviete z reportáže Romana Ruttkaya.


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trest

Dôležité udalosti