Od tragického výbuchu prešovskej bytovky uplynuli dva roky. Rodiny sa dnes na miesto nešťastia vrátili

Od tragického výbuchu prešovskej bytovky ubehli dva roky.
Zdroj: TV Markíza

Na tragédiu spomínajú so slzami v očiach.

Presne pred dvomi rokmi sa tento deň zapísal čiernymi písmenami do histórie Slovenska. Bol to jeden z najtragickejších dní. Výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici si vyžiadal osem ľudských životov. Rodiny, ktoré si týmto peklom prešli, sa v pondelok (6. decembra) na miesto výbuchu vrátili. Symbolicky zapálili sviečky obetiam.

Ľudia na Mukačevskej ulici v Prešove sa v sekunde ocitli akoby vo vojnovom filme. Na tragédiu spomínajú so slzami v očiach.

V pondelok sa na miesto vrátila mladá rodina, ktorá tam kedysi bývala. Petra bola v čase výbuchu doma s len dvojtýždňovým synom. Keď zacítila plyn, najprv si myslela, že ide od susedov. Keď nastal výbuch, Petrin manžel prichádzal z práce a bezmocne sa tak prizeral na plamene.

Sviečku prišla zapáliť aj Anna. V bytovke bývalo niekoľko jej známych. Medzi nimi aj dlhoročná kolegyňa, s ktorou dobre vychádzala. Práve telo pani Milky po požiari nenašli a neskôr ju oficiálne vyhlásili za mŕtvu.

Doposiaľ vzniesli obvinenie voči piatim osobám. Bližšie príčiny výbuchu by mohol objasniť posudok, ktorý onedlho pristane na stole vyšetrovateľovi.

Ako to vyzerá s výstavbou nového bytového domu, sa dozviete z reportáže Veroniky Bozdošovej.


PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.