Kudličku eskortovali na súd v Pezinku, pokračuje proces s takáčovcami

Ľubomír Kudlička
Zdroj: TV Markíza

Obžalobe čelí 17 ľudí.

Bos zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička trvá na svojej nevinne. Argumentuje aj výpoveďou spoluobžalovaného, ktorá podľa neho dokazuje jeho tvrdenia. Uviedol to v reakcii na utorkovú výpoveď spoluobžalovaného advokáta Juraja Almáši pred senátom Špecializovaného trestného súd (ŠTS) v Pezinku.

V procese so zločineckou skupinou takáčovcov pokračujú v utorok výpovede obžalovaných. Obžalovaný advokát Juraj Almáši pred súdom odmietol všetky obvinenia aj tvrdenie, že by bol súčasťou akejkoľvek zločineckej skupiny. Uviedol tiež, že viacerých prítomných obžalovaných ani nepozná.

Ľubomír Kudlička v reakcii na výpoveď vyhlásil, že výpoveď Juraja Almášiho potvrdzuje tú jeho. „Ukazuje to, že sme sa tých skutkov, ktoré sa nám spoločne kladú za vinu, nedopustili,“ povedal Ľubomír Kudlička.

Obžalobe čelí 17 ľudí, prokurátor im pripisuje viac ako dve desiatky skutkov. Spolu s nimi stojí pred súdom aj advokát Martin Ribár, ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Všetci obžalovaní 28. októbra odmietli návrh na uzavretie dohody o vine a treste. Takáčovci čelia obžalobe napríklad z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z majetkovej trestnej činnosti, trestného činu ublíženia na zdraví, nátlaku, z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, krivého obvinenia či krivej výpovede.

PEZINOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme ľubomír kudlička

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.