V piatok otvoria obchody pre očkovaných a prekonaných, v pondelok zas plošne zatvoria školy

Ilustračná foto.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Naďalej má platiť zákaz vychádzania a núdzový stav.

Druhý stupeň základných škôl, stredné školy a gymnáziá na celom Slovensku prejdú od pondelka (13. 12.) na päťdňové dištančné vzdelávanie, od soboty 18. decembra sa už začínajú vianočné prázdniny. Tie potrvajú do 9. januára.

Obchody sa otvoria od piatka 10. decembra pre očkovaných a ľudí, ktorí COVID-19 prekonali. „Hovoríme o obchodoch, gastro zatiaľ nie. Služby sa majú uvoľniť od 17. decembra a hotely a cestovný ruch od 25. decembra v režime OP. Je možné, že po rokovaniach a diskusiách s odborníkmi to bude o týždeň skôr," povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Premiér Eduard Heger doplnil, že od piatka sa majú sprístupniť aj bohoslužby v kostoloch v režime OP (očkovaní-prekonaní) s obmedzenými kapacitami podľa metrov štvorcových. Naďalej má platiť zákaz vychádzania a núdzový stav.

„Od piatku (10. 12.) MHD a vlaky budú jazdiť v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) a od soboty (11. 12.) otvoria v režime OP aj lyžiarske vleky,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

S KOALIČNÝMI PARTNERMI SME SA DOHODLI NA NOVÝCH OPATRENIACH Dnešná tlačová konferencia je dôkazom, že sa vieme...

Uverejnil používateľ Eduard Heger - predseda vlády SR Utorok 7. decembra 2021

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová doplnila, že dištančné vzdelávanie do vianočných prázdnin jto  kompromis za otvorenie obchodov. Viac slobody pre zaočkovaných je podľa nej motiváciou dať sa zaočkovať. V tom vidí jediné východisko z pandémie.

Mohlo by vás zaujímať: Avizované 500-eurové poukazy pre dôchodcov nebudú, koalícia sa dohodla na inom kompromise

Verí, že po prázdninách sa školy otvoria, poukázala na vysoké percento zaočkovaných učiteľov i žiakov. „Určite bude snaha, aby tam, kde sú zaočkované školy, kde to funguje, boli prezenčne otvorené tak, ako je nastavený školský automat. To bude SaS s ministrom školstva presadzovať,“ avizovala.


BRATISLAVA/mm, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.