T. Rajecký pred sudkyňou: Chce sa liečiť na psychiatrii, zadržanie mu pripomína únos spred 20 rokov

Tomáš Rajecký chce byť pre traumu liečený na psychiatrii.
Zdroj: TV Markíza

Jeho meno sa pred rokmi objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch.

Obvinený Tomáš Rajecký, ktorý sa mesiace ukrýval v Španielsku, používal falošné doklady. Vyplýva to z rozhodnutia súdu, ktorý ho poslal do väzby, aby znova neutiekol. Verejnosti je známy z fotografií s Borisom Kollárom. Stíhajú ho v dvoch kauzách. Pred sudkyňou však prehovoril aj o traume z minulosti, ktorá sa mu zadržaním vrátila.

Meno Tomáša Rajeckého sa pred rokmi objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch. Zaradili ho do skupiny piťovcov. Priateľské puto ho spájalo aj s Marianom Kočnerom. Vyšetrovateľ NAKA ho v marci obvinil spolu so Zoroslavom Kollárom z prijímania úplatkov, ktoré mali súvisieť s krytím nelegálnych výrobní cigariet. Rajeckého policajti podozrievajú, že zabezpečoval komunikáciu medzi výrobcami a vtedajším šéfom daňových kriminalistov Ľudovítom Makóom.

Tomáš Rajecký je obvinený aj v prípade firmy Andreja Kisku. V roku 2017 stál údajne za rozposlaním e-mailu viacerým redakciám, v ktorom boli dokumenty z daňových kontrol spoločností bývalého prezidenta KTAG.

Pred sudkyňou Tomáš Rajecký vinu poprel. Tvrdí, že o nelegálnej výrobe cigariet nič nevie, nikto od neho nič nežiadal a ani naopak. Povedal, že do zahraničia odišiel pre zdravotné problémy, pretože v polovici februára mal COVID, obojstranný zápal pľúc a v Španielsku sa chcel vyliečiť.

Sudkyni opísal aj to, že sa necíti psychicky dobre a chce sa liečiť na psychiatrii. Tomáša Rajeckého totiž pred približne 20 rokmi uniesli, spútali, držali v tme a uzavretom malom priestore. No a po zadržaní sa mu vraj obnovila trauma.

Podľa prokurátora má obvinený kontakty na významných miestach. O aké ide, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Väzba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.