Dve zamestnankyne z Úradu práce v Pezinku vzali do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné

Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Zdroj: TASR

Obvinené proti rozhodnutiu podali sťažnosti.

Dve zamestnankyne Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Pezinku vzali do väzby. Vo štvrtok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinené proti rozhodnutiu podali sťažnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Dôvodom väzby u obvinených je obava z ovplyvňovania spoluobvinených a svedkov, ako aj z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba,“ priblížila Kudjáková. Dodala, že u jednej obvinenej je dôvodom aj úteková väzba.

O sťažnostiach obvinených rozhodne Najvyšší súd SR. Prokurátor sa podľa hovorkyne vzdal práva podať sťažnosť.

Zamestnankyne sú obvinené v kauze poskytovania pandemickej pomoci cez pezinský úrad práce. Financie mali rozdávať v rozpore s internými predpismi bez splnenia požadovaných náležitostí a podmienok na čerpanie príspevku. Spracovali žiadosti a platobné poukazy na rôzne podozrivé aj nefunkčné obchodné spoločnosti. Týmto konaním spôsobili pre ÚPSVaR v Pezinku škodu 13,7 milióna eur.

V súvislosti s pandemickou pomocou obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu (8. 12.) štyri osoby. Dve obvinené osoby budú stíhané na slobode.

PEZINOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme úrad práce

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.