Miroslava Masláka odsúdil súd na vyše 11 rokov za mrežami. Napriek tomu sa do väzenia asi nevráti

Miroslava Masláka odsúdil súd na vyše 11 rokov za mrežami.
Zdroj: TV Markíza

V súčasnosti chodí na súd ako slobodný človek.

Miroslav Maslák, ktorý je považovaný za postrach Považia, si vypočul rozsudok pre trestné činy ešte z rokov 2002 až 2007. So svojimi kumpánmi údajne podpálili niekoľko desiatok osobných áut, vypálili prevádzky či vydierali podnikateľov. V piatok sa ako posledný zo štvorice obžalovaných dozvedel verdikt.

Sirény, prísne bezpečnostné opatrenia, ozbrojení kukláči. To je obraz, ktorý sa neodmysliteľne spája s Miroslavom Maslákom. Po odpykaní väčšiny z desaťročného trestu, ktorý dostal v Česku, chodí v súčasnosti na súd už ako slobodný človek.

Na predchádzajúcom pojednávaní sa priznal, a tak sa čakalo už len na verdikt. Trestná sadzba v jeho prípade bola 20 až 25 rokov.

„Súd mu ukladá súhrnný trest odňatia slobody v trvaní jedenásť rokov, šesť mesiacov a jeden deň,“ vyhlásil sudca Okresného súdu v Trenčíne. Miroslav Maslák bol v minulosti sedemkrát súdne trestaný a aktuálny verdikt napovedá tomu, že sa za mreže už nevráti.

Ak by sa nepriznal, museli by vypočuť asi 130 ľudí, z toho 20 znalcov. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné, obidve strany si ponechali zákonnú lehotu na rozmyslenie.

Ako reagoval na rozsudok Maslák, sa dozviete z reportáže Michala Bujnu.


TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odsúdenie

Dôležité udalosti