V Ozdíne zrejme zabíjal nekvalitný alkohol. V dedine všetci vedia, odkiaľ bol

Miesto, kde našli nebohého chlapa.
Miesto, kde našli nebohého chlapa. Zdroj: TV Markíza

Pri pitve zistili v tele nebohého muža metyalkohol.

Vypil si a našli ho mŕtveho. 44-ročný muž sa pravdepodobne otrávil metylalkoholom. Policajti už objavili aj nelegálnu výrobňu.

Muža našli pri dome v Ozdíne neďaleko Poltára. Nikto nevedel čo sa mu stalo.

„On tam ležal, ako spadol, tak sa zakvačil kapucňou o konár. Volal som záchranku, povedali mi, že mám čakať tam, zavolal som aj jeho brata,“ hovorí svedok.

Nebohý bol podľa starostu obce dobrák a nikomu neublížil, no zároveň dodal, že holdoval alkoholu a to sa mu stalo osudným.

V jeho organizme súdny lekár zistil prítomnosť metylalkoholu, pričom ide o látku, ktorej užitie spôsobuje vážne zdravotné komplikácie, ktoré môžu mať až fatálne následky.

„Sú tu medzi nami ľudia, ktorí sa neštítia predať takémuto chudákovi aj niečo takéhoto,“ hovorí Pavel Salva, starosta obce Ozdín.

„Vravel som mu, že nepi túto pálenku, lebo ťa zabije. Tá pálenka ťa zabije, som mu vravel. Nekupuj od neho, to mu vraveli viacerí ľudia,“ dodáva brat nebohého.

V obci, kde nebohého našli, policajti objavili aj nelegálnu výrobňu alkoholu. Zariadenie zaistili.

„Zaistených bolo tiež viac ako 80 litrov čírej tekutiny, zatiaľ neznámeho pôvodu,“ hovorí Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica.

Podľa polície je pravdepodobné, že nelegálneho alkoholu je v uliciach viac a to môže byť nebezpečné.

„Preto touto cestou dôrazne vyzývame občanov, ktorí si zadovážili alkohol, ktorý by mohol pochádzať z nelegálnej výroby, aby zvážili jeho konzumáciu,“ dodáva hovorkyňa.

Dedinčania na nikoho nechceli ukazovať, no to, že sa tam nelegálne páli alkohol, tušili.

Policajti už začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a pre trestný čin nedovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov.

Pozrite si aj reportáž


POLTÁR/TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti