Černák odmieta obvinenie z brutálnej vraždy z 90. rokov. Prstom ukázal na možného vraha

Zavraždený muž.
Zavraždený muž. Zdroj: TV Markíza

Podnikateľa Petra Suržina zavraždili ešte v januári 1998. Vrah mu odrezal hlavu.

Bola to jedna z najbrutálnejších mafiánskych vrážd z konca 90. rokov. Podnikateľovi zo Spiša odrezali hlavu a jeho pozostatky nechali na poli.

Z vraždy obvinili bývalého bossa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ten to však odmieta. Prípad je už na súde.

Podnikateľa Petra Suržina zavraždili ešte v januári 1998. Objednávku zločinu pripisujú Mikulášovi Černákovi. Ten bol v tom čase už dva mesiace vo väzbe. Vykonávateľom bol údajne jeho zabijak Alojz Házy.

Obeť mala odrezanú hlavu.

„Z väzenia požiadal, aby bola vykonaná vražda ako pri Slivenskom – odrezaním hlavy. Zrejme si myslel, že to bude vyzerať tak, že tie odrezané hlavy má na svedomí nejaký iný vrah,“ hovorí matka obete Valéria Suržinová.

Údajného vykonávateľa vraždy Alojza Házyho zabili pár mesiacov po Petrovi Suržinovi, svedčiť teda nemôže. No a Mikuláš Černák vinu odmieta.

V liste, ktorý v minulosti napísal prokurátorovi, uviedol, že na nebohého podnikateľa strieľali už predtým a mal konflikty s iným známym mužom z podsvetia Alojzom Kromkom, ktorého prezývajú Lojzo čistič. Ten si odpykáva doživotie za množstvo zločinov. Ďalej Mikuláš Černák píše, že proti nemu vypovedajú tí, ktorých usvedčuje on, a takto si s ním vybavujú účty. Z vraždy je však obvinený sám.

Vyšetrovanie už ukončili, spis je na súde. Po preštudovaní spisu by mal senát vytýčiť hlavné pojednávanie. Termín ešte známy nie je.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mikuláš Černák

Dôležité udalosti