Upečte si legendárnu Pavlovu tortu. Vyskúšať môžete aj jej mini verzie

Upečte si legendárnu Pavlovu tortu. Vyskúšať môžete aj jej mini verzie
Zdroj: Teleráno

Napriek tomu, že Pavlova torta pôsobí luxusne a komplikovane, v skutočnosti jej príprava nie je náročná.

Legendárnu Pavlovu tortu miluje asi každý. Ide o sladkú dobrotu, ktorú naozaj môžeme nazvať aj skutočným zhrešením, keďže je extra sladká a kalorická. Aj preto je zaujímavé, že je pomenovaná po baleríne Anne Pavlovej, ktorej ju údajne upiekol šéfkuchár v roku 1926 v hoteli vo Wellingtone, kde balerína bývala. Pri jej tvorbe ho inšpirovala jej baletná hodvábna sukňa.

Pravdou však je, že Pavlova torta je národným jedlom nielen na Novom Zélande, ale aj v Austrálii a obe krajiny dodnes súperia o pôvod tejto dobroty. Napriek tomu, že Pavlova torta pôsobí luxusne a komplikovane, v skutočnosti jej príprava nie je náročná. Presvedčte sa o tom sami.

Pavlova torta

Na korpus budete potrebovať: 270 g vaječných bielkov, 500 g kryštálového cukru, lyžica kukuričného škrobu, môžete pridať aj vanilkovú esenciu

Ingrediencie na krém: 500 g mascarpone, 500 ml 33-percentnej šľahačky na šľahanie, čerstvé ovocie na zdobenie (tradične sa používa kiwi a jahody)

Postup: Vo vodnom kúpeli nahrejeme bielka s cukrom a škrobom tak, aby sa kryštáliky rozpustili. Hmota je správne nahriata, ak na spodku hrnca už neudržíme prst, čo je približne 70 stupňov Celzia. Potom hmotu ušľaháme na vysokých otáčkach na tuhý a lesklý sneh. Pečieme pri teplote 100 – 110 stupňov Celzia 1,5 až 2 hodiny. Korpus musí byť zvonka krehký a usušený.

Mascarpone a šľahačku vyšľaháme spolu vo väčšej mise na tuhý krém. Krém navrstvíme na upečený korpus pomocou cukrárskeho vreca a dozdobíme čerstvým ovocím.

Viac sa dozviete z nasledujúceho videa.


BRATISLAVA/vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti