Pád lavíny vo Veľkej Fatre má ďalšiu obeť. Záchranári našli telo druhého skialpinistu

Záchranári našli druhú obeť lavíny.
Zdroj: TV Markíza

Lavína spadla v pondelok v oblasti Suchej doliny.

Lavína vo Veľkej Fatre si v pondelok (13.12.) vyžiadala dve obete. Podľa našich infomácií záchranári dnes (14.12.) našli aj telo druhého skialpinistu.

Lavína spadla v pondelok v oblasti Suchej doliny, medzi vrchmi Ostredok a Krížna. Leteckí záchranári na miesto postupne vyviezli 13 horských záchranárov a päť psov, ktorí hľadali dvoch mužov. Do terénu vysadili aj lekára leteckých záchranárov. „Po viac ako dvoch hodinách sa podarilo prvého zasypaného muža vo veku 46 rokov spod lavíny vyhrabať. Žiaľ, nejavil už žiadne známky života a lekár na mieste konštatoval úmrtie,“ priblížila hovorkyňa.

Zdroj: Facebook.com/Horská záchranná služba

Skialpinistov mala masa snehu úplne zasypať. Svedkovia nehody začali pátrať v lavíništi, no ani jeden zo zasiahnutých nemal lavínový vyhľadávací prístroj, čo znemožňovalo ich rýchlu lokalizáciu.

V teréne zasahovali posádky leteckých záchranárov z Banskej Bystrice a Žiliny, horskí záchranári i psovodi z Donovalov, Martina a z Jasnej. Súčinní boli aj poľskí horskí záchranári TOPR, ktorí vrtuľníkom zo Zakopaného dopravili na miesto nehody zariadenie na lokalizáciu telefónnych prístrojov spolu s dvoma záchranármi.

Zábery zo zásahu:

Dva záchranárske vrtuľníky leteli dnes na pomoc dvom mužom, ktorých v oblasti Suchej doliny, medzi vrchmi Ostredok a Krížna zasypala lavína. Záchranári na miesto postupne vyviezli 13 horských záchranárov a 5 psov. To terénu bol vysadený aj jeden lekár leteckých záchranárov. Po viac ako dvoch hodinách sa podarilo prvého zasypaného muža (46) spod lavíny vyhrabať. Žiaľ, nejavil už žiadne známky života a lekár na mieste konštatoval už len úmrtie. Druhého sa zatiaľ nepodarilo nájsť ...

Uverejnil používateľ Air - Transport Europe, letecká záchranná služba Pondelok 13. decembra 2021

LIPTOVSKÉ REVÚCE/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lavína

Dôležité udalosti