Jednoduchý, voňavý a výborný: Sviatočný perník od Gizky Oňovej je dokonalá adventná pochúťka

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/Axel Jung

Je veľmi vďačný na skladovanie a môžete si ho pripraviť o niekoľko dní skôr.

Mnoho ľudí preferuje zdravšie, modernejšie a ľahšie verzie pečenia. Iní zas to tradičné. Hlavne počas nadchádzajúcich sviatkov si takpovediac nechcete nič odopierať a radi sa nechávate strhnúť vôňami a chuťami, ktoré vás ihneď v spomienkach vracajú do detstva.

A práve takýmito legendárnymi receptami je známa Gizka Oňová. Už niekoľko rokov s nami spolupracuje a prezrádza nám tajné ingrediencie z jej kuchyne. Aj teraz, na štvrtú adventnú nedeľu, vám prinášame recept na jej vianočný perník, ktorý je nielen chutný a voňavý, ale po nakrájaní má aj pekný mozaikový vzhľad.

Je veľmi vďačný na skladovanie a môžete si ho pripraviť o niekoľko dní skôr, pokiaľ ho nedočkaví maškrtníci nezjedia. Pokojne si ho upečte aj inokedy, nielen na Vianoce.

Vianočný perník

Počet porcií: 9    Čas prípravy: 45 minút    Náročnosť: 1

Ingrediencie na perník: 60 dg hladkej múky, 25 dg práškového cukru, 10 dg masla, 3 vajcia, 2 PL medu, 1 vrecúško vanilínového cukru, 1 ČL sódy bikarbóny, 2 ČL perníkového korenia, slivkový lekvár, 250 g rôznych orechov a sušeného ovocia

Postup: Všetky ingrediencie okrem lekváru, orechov a sušeného ovocia zmiešame, vypracujeme cesto a necháme ho minimálne tri hodiny v chladničke alebo si ho pripravíme deň vopred. Cesto rozdelíme na tri časti, každú časť rozvaľkáme na obdĺžniky asi 20 x 40 cm. Potrieme lekvárom, posypeme orechmi a sušeným ovocím, zrolujeme a dáme na plech s papierom na pečenie. Potrieme rozšľahaným vajcom, popicháme vidličkou a pečieme v rúre vyhriatej na 170°C asi 30 min. Po vychladnutí krájame na plátky.

BRATISLAVA/zg, vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti