Vegánsky, rýchly či poctivý. Vyrobte si vaječný likér a vlastné kondenzované mlieko

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/etorres

Vaječný likér milujú všetky generácie.

Viete si predstaviť zimu a nadchádzajúce sviatky bez vaječného likéru? My veru nie. Práve ten totiž neodmysliteľne patrí k chutnému vianočnému pečivu, v pár kvapkách aj do kávy či k pečeniu. Vaječný likér je súčasťou všetkých generácií, milujú ho mladí aj starí. Je sladký a zároveň má aj svoje grády. Pomaly ho môžete popíjať pri rodinnom stretnutí, či pohodovom večere pri filmoch.

Výborný vaječný likér

Budete potrebovať: 100 g práškového cukru, 8 žĺtkov, 100 g vanilkového cukru, 600 ml hnedého rumu, 600 ml smotany na šľahanie, 400 ml kondenzovaného mlieka

Postup: Oba cukry so žĺtkami vyšľahajte v hrnci do peny. Následne prilejte smotanu na šľahanie a kondenzované mlieko a za stáleho miešania priveďte k varu. Postupne začne zmes hustnúť až získate o niečo redší puding. Potom hrniec odstavte a nechajte vychladnúť. Napokon do studenej hmoty prilejte rum. Hotový likér nalejte do fľaše a uložte do chladničky, vydrží približne mesiac.

Prečítajte si aj: Bezlepkové vianočné dobroty: Upečte si linecké, profiterolky či medovníky

Vegánsky vaječný likér

Ingrediencie: 720 ml kokosového mlieka, 240 ml kokosového krému, 75 g kešu orechov, 130 g cukru. 1 ČL vanilkový extrakt, 1 ČL škorice, 0,50 ČL muškátový oriešok, 180 ml bourbon

Postup: Všetky prísady okrem alkoholu dajte do mixéra a nechajte mixovať, až kým sa nevytvorí jemná konzistencia bez hrudiek. Následne tekutinu vylejte do hrnca a za stáleho miešania zohrievajte, kým likér nezhustne. Potom ho odstavte a primiešajte bourbon. Na záver likér ešte raz ponorným mixérom premixujte, aby ste odstránili všetky hrudky.

Hotový likér nalejte do fľaše a na niekoľko hodín dajte schladiť do chladničky. Pri servírovaní ho môžete v poháriku posypať škoricou alebo muškátovým orieškom.

Rýchly vaječný likér

Potrebné suroviny: 6 ks žĺtok, 2 ks vanilkového cukru, 0,5 l hnedého rumu, 2 plechovky kondenzovaného mlieka

Postup: Žĺtky s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme kondenzované mlieko a opäť šľahajte približne tri minúty. Na záver pridajte rum a ľahko prešľahajte. Vaječný likér nalejte do litrovej fľaše a odložte do chladničky.

Prečítajte si aj: Poznáte príbehy vianočných hitov? Niektoré ani nemali byť vianočné

Domáce kondenzované mlieko

Budete potrebovať: 300 ml mlieka, 20 g masla, 100 g cukru

Postup: Všetky ingrediencie zmiešajte v hrnci a na miernom ohni ich priveďte do varu. Za občasného miešania varte približne pol hodinu, kedy začne mlieko po okrajoch hustnúť. Zmes následne za stáleho miešania varte približne desať minút, aby ste získali požadovanú konzistenciu. Hotové kondenzované mlieko nalejte do pohára, nechajte vychladnúť a uložte do chladničky. Získate asi 160 gramov hmoty.

Recepty sú pridané v spolupráci s portálom recepty.cz.

BRATISLAVA/vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti