Zemetrasenie v bratislavskej Nemocnici sv. Michala. Nečakane končia viacerí špecialisti

Nemocnica sv. Michala.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Toto zariadenie je určené predovšetkým pre policajtov, hasičov, vojakov a ďalších zamestnancov rezortov vnútra a obrany.

Viacerí lekári špecialisti v bratislavskej Nemocnici svätého Michala končia. Nedohodli sa so súčasným vedením, a tak podali výpovede.

Nemocnica sľubuje, že pacientov sa odchod odborníkov nijako nedotkne. Ďalších sto zdravotníkov nemocnice však žiada výmenu na riadiacich pozíciách.

Nemocnica svätého Michala je určená predovšetkým pre policajtov, hasičov, vojakov a ďalších zamestnancov rezortov vnútra a obrany. Gastroenterológ Ján Kovács tam pracoval päť rokov. Rozhodol sa podať výpoveď. „Mám pocit, že sa okresáva kvalita a rozsah zdravotnej starostlivosti a mení sa charakter a vedenie oddelenia. Taktiež sa mi zdá, že je to chaoticky riešené,“ povedal.

Spolu s ním odchádza aj ďalších osem lekárov - primár chirurgie, traja kardiológovia, no prevažne odborníci na tráviace ťažkosti.

Tí po zlúčení s iným oddelením a odvolaní prednostky a primárky hovoria o úplnom zániku tohto špecializovaného pracoviska. Aj oni majú výhrady voči súčasnému vedeniu nemocnice.

Otvorený list nespokojných a odchádzajúcich lekárov podpísala stovka ďalších zamestnancov. Kritiku voči vedeniu adresovali prezidentke Zuzane Čaputovej aj ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi.

Riaditeľ nemocnice kritiku odmieta. Podľa neho aj po odchode nespokojných zamestnancov nemocnica poskytne odbornú zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom.

Zástupcovia nadácie Zastavme korupciu zmeny a posledné kauzy tejto nemocnice vnímajú kriticky, obzvlášť ak sa môžu dotknúť samotných pacientov.

Minister Mikulec zároveň priznal, že pnutia a nespokojnosť v jeho rezortnej nemocnici vôbec nemusia súvisieť so starostlivosťou o pacienta.

Ako povedal, tí, ktorí iniciovali list cez médiá, patria alebo inklinovali k bývalému vedeniu nemocnice, ktoré údajne bolo spojené s jednou z politických strán.

Viac v reportáži Dávida Vida.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.