Polícia vyšetrila, prečo padol most v Spišskej Novej Vsi. Chyba sa stala ešte v minulom storočí

Po návrate domov zostali zhrození
https://videoarchiv.markiza.sk/video/zamena-manzeliek/bonus/6471-zamena-manzeliek-po-zamene-som-nasla-doma-prehanadlo Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Keď sa to stalo vlani v júli, kráčala po ňom žena.

Za pád mosta, ku ktorému došlo v júli minulého roka v Spišskej Novej Vsi, môže nedôslednosť pri jeho výstavbe. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Spišskej Novej Vsi trestné stíhanie v zmysle Trestného poriadku zastavil. "Dôvodom je, že tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ zdôvodnila uviedla policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová s tým, že.

Výsledky vyšetrovania podľa nej preukázali, že príčina pádu mosta bola v dôsledku nedodržania a hrubého porušenia technologickej disciplíny a pracovných postupov pri realizácii nosnej konštrukcie.

Stavbári pochybili ešte v čase vybudovania v 70. – 80. rokoch minulého storočia. "V tomto prípade nebolo príčinou pádu zanedbanie starostlivosti o mostný objekt,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Konštrukcia mosta ponad rieku Hornád sa zrútila vlani 31. júla nadránom. Na lávke pre peších sa v čase pádu nachádzala jedna osoba. Škodu, ktorá vznikla mestu Spišská Nová Ves, vyčíslili na takmer 30-tisíc eur. Ihneď po vzniku udalosti miesto dôkladne zadokumentovali a vo veci začalo trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

V súčasnosti finalizujú inštaláciu nového mostného objektu. Predpokladané ukončenie stavebných prác je stanovené na druhú polovicu decembra. Náklady na realizáciu projektu sú vo výške viac ako 200-tisíc eur.

„Bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v tomto úseku je zabezpečená zmenou dopravného značenia a úplným uzatvorením jazdného pruhu cez most v smere od Leteckej ulice, ale aj prejazdu vozidiel smerom z ulice Medza. Premávka je presmerovaná cez dva vedľajšie mosty, a to buď na východ alebo na západ. Pre peších je obchádzková trasa smerovaná cez mostný objekt, nachádzajúci sa cca 150 metrov na západ,“ dodala Ivanová s tým, že premávka v smere od centra mesta na sídlisko Mier je bez obmedzenia.

Spoveď ženy, ktorá po moste v čase pádu kráčala, ale aj kamerový záznam, ktorý zachytil pád mosta, nájdete v priloženej reportáži.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Spišská Nová Ves

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.