Rozhovor so šéfom záchranárov: Na protestoch, po ktorých určite zomrelo niekoľko ľudí, nebol zadržaný nikto

Šéf zdravotníckych záchranárov František Majerský.
Zdroj: TV Markíza

František Majerský opísal svoje zadržanie aj čas strávený na policajnej stanici.

Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov (SKZZ) František Majerský pre TV Markíza opísal, čo sa dialo na policajnej stanici po tom, ako ho na pokojnom proteste pred parlamentom zadržali. Tvrdí, že jeho kolegovia záchranári a zdravotné sestry proti nikomu neprostestovali. Prišli sa iba poďakovať všetkým poslancom, koaličným, ale aj opozičným za to, že ich ignorujú.

„Bohužiaľ, stalo sa, čo sa stalo, ja to rešpektujem. Policajti na oddelení boli na nás spolu s kolegom veľmi slušní a naozaj, celé to prebiehalo vo veľmi slušnej atmosfére, bavili sme sa o všetkom o očkovaní o pandémii,“ povedal František Majerský.

Dvoch zdravotníckych záchranárov, ktorých na proteste zadržali, prepustili z policajnej cely

Policajti si podľa neho plnili svoju úlohu, aj keď paradoxne, oni žiadne opatrenia neporušovali. „Nikoho sme neburcovali, aby stál niekde pred parlamentom bez rúška, nehnali sme niekde starých ľudí, ako sme to videli pred pár mesiacmi na hromadných podujatiach, ktoré sa organizovali. Aj vďaka týmto prostestom zomrelo určite niekoľko ľudí, lebo sa nakazili na týchto protestoch, tam nebol predvedený nikto, ja som predvedený bol, aj keď hovorím, toto nebolo ani zhromaždenie ani protest,“ vyhlásil šéf záchranárskej komory.

 Ak tento systém skolabuje, nebude mať kto zachraňovať našich pacientov

Majerský zdôraznil, že ľuďom, ktorí prišli pred Národnú radu, nešlo iba o platy. „Nám ide o celý systém, lebo naozaj títo ľudia už majú toho dosť a my sme prišli jednoducho povedať to, že chceme dať stále Slovensku nádej, že sa to môže zlepšiť, lebo ak tento systém skolabuje, nebude mať kto zachraňovať našich pacientov,“ dodal Majerský s tým, že všetci kompetentní dostali oficiálne listy. Nikto sa im okrem dvoch poslancov národnej rady neozval.

Tento stav podľa neho trvá niekoľko rokov a záchranári na neho už niekoľko rokov upozorňujú. Títo ľudia siahli na dno svojich psychických a fyzických síl. „Na konci dňa nebude nikto víťaz, ale bude len nespokojný pacient a naši kolegovia v zahraničí,“ dodal Majerský.

Celý rozhovor si vypočujte TU:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti