Vodič zrazil na priechode matku s dcérou, jednu z nich viezol na kapote 15 metrov

Auto po nehode viezlo na kapote zrazenú ženu ešte 15 metrov.
Zdroj: KR PZ Trnava

Zo zranení sa bude liečiť minimálne rok.

S takmer fatálnymi následkami sa mohla v pondelok (13. 12.) večer skončiť nehoda v Galante. Vodič autom Ford Fiesta na osvetlenom priechode pre chodcov zrazil matku (45) a jej dcéru práve v čase, keď boli v strede cesty.

Trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová 25-ročnej žene sa podarilo zo zrážky vyviaznuť bez zranení, ale jej mama na nepozornosť vodiča riadne doplatila.

Zdroj: KR PZ Trnava

„Šofér (37) auto nabral staršiu ženu a približne 15 metrov ju viezlo na kapote. Až po jeho zastavení dopadla zranená žena na cestu. Pri zrážke utrpela viacpočetné zlomeniny, s ktorými ju transportovali do nemocnice. Podľa predbežných vyjadrení lekárov sa žena bude zo zranení liečiť minimálne rok,“ napísala.

Podľa našich informácii žena si pri náraze vážne zranila chrbticu. Do akej miery, ukáže magnetická rezonancia. Nie je vylúčené, že vodič  za volantom počas jazdy telefonoval a osoby na priechode si nevšimol. Ani jedna z nich nemala na sebe reflexné prvky. 

Zdroj: KR PZ Trnava

Dychové skúšky u účastníkov nehody boli negatívne. Presné príčiny nešťastia vyšetruje polícia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, s následkom ťažkej ujmy.

Reportáž do Televíznych novín spracoval Roman Ruttkay.


GALANTA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Galanta

Dôležité udalosti

Krátka správa

Zuzana Čaputová a Petr Pavel si v New Yorku pripomenuli 30 rokov samostatnosti SR a ČR.

Je to tiež 30 rokov členstva oboch krajín v Organizácii Spojených národov. Na galavečere v New Yorku sa okrem Čaputovej a Pavla zúčastnili aj ďalšie hlavy štátov, významné osobnosti slovenskej a českej komunity v USA, ako aj priatelia oboch krajín z Ameriky a Európy, priblížila Čaputová.