Tomáš Rajecký ostáva vo väzbe. Dôvodom je obava, že by utiekol alebo sa skrýval

Tomáš Rajecký po príchode na ŠTS.
Zdroj: TV Markíza

Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť.

Najvyšší súd zamietol sťažnosť Tomáša Rajeckého proti väzbe, o ktorej rozhodol 4. decembra Špecializovaný trestný súd. Dôvodom je, že by mohol ujsť alebo sa skrývať a vyhol sa tak trestnému stíhaniu.

Hovorkyňa súdu Alexandra Važanová uviedla, že senát zaujal negatívne stanovisko aj k sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Ten podal sťažnosť proti neakceptovaniu kolúznej a preventívnej väzby.

Zdroj: FB/Polícia SR

Na Slovensko Rajeckého priviezli vládnym špeciálom v piatok (3. 12.) zo Španielska, kde ho zadržala miestna polícia na základe informácií od Oddelenia pátrania a cieľového pátrania Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru, verejnosťou prezývaní ako Lovci lebiek.

Rajecký, ktorý sa mesiace ukrýval v Španielsku, používal falošné doklady. Vyplýva to z rozhodnutia ŠTS, ktorý ho poslal do väzby, aby znova neutiekol. Verejnosti je známy z fotografií s Borisom Kollárom. Stíhajú ho v dvoch kauzách. Pred sudkyňou však prehovoril aj o traume z minulosti, ktorá sa mu zadržaním vrátila.

Meno Tomáša Rajeckého sa pred rokmi objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch. Zaradili ho do skupiny piťovcov. Priateľské puto ho spájalo aj s Marianom Kočnerom.

Vyšetrovateľ NAKA ho v marci obvinil spolu so Zoroslavom Kollárom z prijímania úplatkov, ktoré mali súvisieť s krytím nelegálnych výrobní cigariet. Rajeckého policajti podozrievajú, že zabezpečoval komunikáciu medzi výrobcami a vtedajším šéfom daňových kriminalistov Ľudovítom Makóom.

Zdroj: archív

Tomáš Rajecký je obvinený aj v prípade firmy Andreja Kisku. V roku 2017 stál údajne za rozposlaním e-mailu viacerým redakciám, v ktorom boli dokumenty z daňových kontrol spoločností bývalého prezidenta KTAG.

Pred sudkyňou Tomáš Rajecký vinu poprel. Tvrdí, že o nelegálnej výrobe cigariet nič nevie, nikto od neho nič nežiadal a ani naopak. Povedal, že do zahraničia odišiel pre zdravotné problémy, pretože v polovici februára mal COVID, obojstranný zápal pľúc a v Španielsku sa chcel vyliečiť.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Najvyšší súd

Dôležité udalosti