NAKA prešetruje súkromnú firmu šéfa štátneho Tiposu Mareka Kaňku

Marek Kaňka.
Zdroj: TASR

On obvinenia odmieta.

Šéfa národnej lotériovej spoločnosti Tipos Mareka Kaňku a jeho súkromnú firmu Oliva, ktorá prevádzkuje sieť čerpacích staníc, preveruje Národná kriminálna agentúra.

O prípade informuje portál aktuality.sk s tým, že spomínaná firma alebo on sám sa údajne podieľali na úplatku. Dôvodom vraj bolo, aby tak vyriešili daňovú kauzu.

„Národnou kriminálnou agentúrou je od júna tohto roku vedené trestné stíhanie pre zločin podplácania. V uvedenom prípade nebolo vznesené doposiaľ žiadne obvinenie, pričom vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie ďalšie informácie nie je možné poskytnúť,“ potvrdil hovorca prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Oliva obchoduje s pohonnými hmotami a podľa portálu sa v roku 2017 zapojila do obchodu s filtrami na čistenie vody. Filtre postupne prešli cez päť rôznych firiem, ktoré ich iba kúpili a predali ďalej. Tri z piatich firiem z reťazca patria podnikateľom z Grécka.

Kaňka obvinenia odmieta. „Ja ako osoba som tiež nikomu neponúkol a ani nedal žiadnu finančnú odplatu za ,vyriešenie‘ kontroly v Olive, čo dokazuje aj dorub dane, ktorý Oliva zaplatila za subdodávateľov a stále sa súdi o jeho vrátenie,“ napísal v stanovisku.

Rovnako poskytnutie úplatku či vydieranie zo strany daniarov poprel aj Kaňkov brat Vojtech, ktorý mal za Olivu vybavovať obchod s filtrami. Konateľka firmy na otázky nereagovala.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme úplatok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.