Lyžovanie v Jasnej vyjde opäť drahšie. V doline spoplatnili parkovanie, suma mnohých prekvapila

Lyžovanie v Jasnej vyjde opäť drahšie.
Zdroj: TV Markíza

V niektorých prípadoch bude možné uplatnenie zľavy či parkovanie v cene lístku.

Veľká zmena v parkovaní v našom najväčšom lyžiarskom stredisku. V Jasnej sa už neparkuje zadarmo. Zistili sme, že lyžovačka takto nezdražie pre všetkých a za spoplatnením má byť aj niečo viac ako len väčší zisk strediska.

Tých, ktorí majú celosezónny lístok, nové rampy na parkoviskách tiež zaskočili, no len v prvom momente. Rampu totiž otvorí ich sezónny lístok. Ostatní návštevníci však musia platiť, a to prevádzkovateľovi strediska alebo obci Demänovská dolina. Spoplatnenie parkovania neprišlo len tak.

„Spoplatnenie je len jedným z krokov, ktorým chceme znížiť zaťaženie Demänovskej doliny individuálnou automobilovou dopravou. Ďalšie kroky sú zvýšenie intenzity kyvadlovej dopravy a potom rovnako výzva na ľudí, aby čo najviac ‚zdieľali‘ autá, keď sa rozhodnú vydať do Demänovskej doliny,“ uviedol Marián Galajda, hovorca Tatry Mountain Resorts.

V špičkách ich po hlavnej ceste prejde až okolo päťtisíc denne. Preto má byť od Vianoc cena za deň parkovania 7, 10 a 13 eur v závislosti od miesta. Online nákup skipasu umožní zľavu.

Keď od 27. decembra začnú premávať skibusy, lyžiari budú môcť nechať svoje autá zadarmo na záchytnom parkovisku pod dolinou. Polícia a obec bude kontrolovať aj autá zaparkované na krajnici cesty.

Aké opatrenia budú platiť pre hotelových hostí, sa dozviete z reportáže Mária Kermieta.


JASNÁ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lyžovanie

Dôležité udalosti