Domáce

Prváka musia rodičia pripraviť na zmenený režim

Prváčka (ilustračná foto)
Prváčka (ilustračná foto) Zdroj: Shutterstock.com

Psychologička hovorí aj o tom, kedy by mal ísť spať a kedy má vstávať.

Ak máte doma prváčika, ktorému o pár dní začnú školské povinnosti, už teraz by ste ho mali pripravovať na zmenený režim. Podľa psychologičky je dôležité postarať sa najmä o to, aby dieťa vstávalo ráno dobre oddýchnuté a pripravené na povinnosti, ktorého čakajú.

Posledné dni pred začiatkom roka by sa mali rodičia dieťaťom porozprávať o tom, čo ho čaká, čo sa zmení a čo bude musieť rešpektovať

Podľa psychologičky Denisy Maderovej, veľkou zmenou pre dieťa je v tomto prípade najmä to, že v jeho živote pribudnú úlohy.

Rodičia by mu preto mali vysvetliť a v prvých školských dňoch ho aj starostlivo viesť k tomu, že po príchode zo školy bude čas rozdelený na hru, ale aj na domáce úlohy.

Psychologička pripomína, že rodičia musia dohliadnuť tiež na to, aby dieťa malo s nástupom povinností dostatok spánku a oddychu.

"Dieťa by malo ísť rozhodne skôr spať a byť pripravené na to, že ráno musí v určitý čas vstávať," poradila psychologička. Varuje v tejto súvislosti pred pozeraním televízie či hraním počítačových hier tesne pred spaním.

"Dieťa by mohlo mať problémy so spánkom a ranným vstávaním. Hodinu pred spánkom by malo mať pokoj a ak, tak iba pasívne vnímať informácie," dodala.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti