Otváracie hodiny cez sviatky: Dajte si pozor, niektoré zatvoria o hodinu skôr

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Posledný deň v roku si môžete nakúpiť do podvečera.

Tohtoročné Vianoce už druhý rok prežijeme v núdzovom stave, ale oproti vlaňajšku v obchodoch už neplatia vyhradené hodiny pre seniorov. Poslednýkrát pred vianočnými sviatkami budú obchody s potraviny a reťazce otvorené na Štedrý deň do 11.00 h. Oba vianočné sviatky, ako aj na Nový rok a Sviatok Troch kráľov zatvorené.

Dôvodom však nie sú opatrenia, ale zákon. Medzi sviatkami by mali byť obchody otvorené podľa otváracích hodín, ktoré si zvolia samotné reťazce alebo podľa bežných otváracích hodín počas roka. Prinášame prehľad otváracích hodín najväčších obchodných reťazcov na sviatky, informácie sme čerpali z oficiálnych stránok obchodov.

Zdroj: TVNOVINY.sk

ReťazecTesco bude mať na Štedrý deň otvorené do 11.00 h všetky kamenné prevádzka, ako aj hypermarkety, nákup cez internet i čerpacie stanice. Na Silvestra si môžete nakúpiť do 18.00 h, niektoré hypermarkety budú otvorené o hodinu dlhšie.

Billa bude mať 24. decembra otvorené do 11.00 h, posledný deň v roku budú platiť otváranie hodiny od 06.00 do 17.00 h, niektoré však zatvoria o hodinu skôr, resp. o 13.00 alebo 14.00 h. Presný rozpis si môžu zákazníci prečítať vo svojej predajni.

V Kauflande na Štedrý deň platia rovnaké otváracie hodiny ako v ostatných reťazcoch. Nakúpiť si tam môžete od 06.00 do 11.00 h, posledný deň v roku budú predajne otvorené od 07.00 do 18.00 h.

V predajniach Terno nakúpite na Štedrý deň od 06.00 do 11.00 h, na Silvestra by mali byť predajne otvorené až do 17.00 h.

Siete obchodov COOP Jednota tento rok upravili otváracie hodiny počas sviatkov individuálne. „Na Štedrý deň a na Silvestra je skrátená otváracia doba, ktorá sa líši podľa formátov predajní a regiónov," vysvetlila pre tvnoviny.sk PR manažérka Zuzana Peiger Ačjaková s tým, že zákazníci by si mali otváracie hodiny overiť v tej-ktorej predajni.

V sieťach Lidl na Štedrý deň nakúpite od 07.00 do 11.00 h, na Silvestra budú predajne otvorené od 07.00 do 17.00 h.

Ak by vám predsa len niečo cez sviatky došlo, kúpiť si to môžete napr. na čerpacej stanici. Platí však, že cez vianočné sviatky aj ony majú skrátené otváracie hodiny. Hlavne tie, ktoré nie sú na hlavných cestných ťahoch.

Ambulantný predaj a malé obchody dostali výnimku

Ľudia, hlavne v menších obciach, nemajú možnosť nakúpiť si v obchodných raťazcoch. Sú aj také dediny, kde za obyvateľmi obchodníci prichádzajú s tzv. ambulatným predajom alebo nakupujú v malých predajniach potravín. V čase núdzového stavu to bolo zakázané.

A práve im vláda od štvrtka (23. 12.) udelila výnimku. Zaradila ich medzi prevádzky, pre ktoré v súvislosti so zabezpečením nevyhnutných životných potrieb platí výnimka zo zákazu vychádzania.

Na stredajšom rokovaní kabinet doplnil uznesenie z minulého utorka (14.12.), ktoré
spresňovalo protipandemické opatrenia i režim prevádzok v čase zákazu vychádzania, ktorý kabinet určil v čase od 20.00 do 05.00 h.

Pozrite si reportáž k tejto téme, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/zg, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.