Vláda odvolala námestníka pozemkového fondu. Sám odísť nechcel, nový šéf mu však nedôveroval

Ján Marosz
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Biznis robil s podnikateľom blízkym Jánovi Slotovi. K dôvere mu nepridali ani kroky v SPF, ktoré vraj neboli úplne štandardné.

Námestník riaditeľa Slovenského pozemkového fondu (SPF) Peter Kubala začiatkom decembra skončil vo funkcii. Súčasný šéf pozemkového fondu uviedol, že iniciatíva na jeho odvolanie prišla od neho. Ján Marosz mu nedôveroval, informujú Aktuality.sk.

„Pri nástupe do funkcie som jasne deklaroval, že mojou podmienkou je vymenovanie námestníka, ktorému dokážem dôverovať, a oznámil som to aj pánovi Kubalovi,“ povedal pre portál bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy. Dodal, že Kubala z funkcie nechcel odísť sám, preto ho vláda napokon odvolala.

Kubala začínal v podnikoch zahraničného obchodu Technopol a Petrimex. Za prvej vlády Roberta Fica pôsobil súčasne tak v štátnom Cargu, ako aj v orgánoch bratislavského letiska. Neskôr figuroval v súkromnej spoločnosti po boku známeho podnikateľa Georgea Trabelssieho, ktorý mal blízko k Jánovi Slotovi.

K dôvere mu nepridali ani kroky v Slovenskom pozemkovom fonde, ktoré vraj neboli úplne štandardné. „Ešte k tomu zbieram dôkazy. Veľmi tlačil na to, aby sa urýchlili predaje pozemkov, napriek tomu, že rada nefunguje a že štatutár sa bude meniť. Na tom síce nie je nič mimoriadne ani škandalózne, ale mal som zvnútra prostredia aj indície, ktoré hovorili o presadzovaní si svojich vlastných záujmov či záujmov svojich firiem,“ uzavrel pre Aktuality šéf SPF, politik OľaNO, ktorého do funkcie vymenovala vláda bez výberového konania.

Kubala nechcel komentovať dôvody, pre ktoré bol odvolaný. Na jeho miesto nastúpila nová námestníčka Anna Muráňová.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme SPF

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.