V bratislavskej Petržalke v noci horelo. Požiar zničil niekoľko bytov, ošetrili 16 ľudí

Nočný požiar v Petržalke zničil niekoľko bytov.
Zdroj: Facebook/Polícia SR-Bratislavský kraj

V byte našli hasiči zhorené telá domácich zvierat.

Nočný požiar na Andrusovovej ulici v bratislavskej Petržalke zničil niekoľko bytov. Záchranári a hasiči museli ošetriť 16 osôb. K požiaru došlo v pondelok (20. 12.) neskoro večer. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Uviedol, že šesť osôb museli previezť na ošetrenie do nemocníc. Zisťovateľ príčin požiarov ako ohnisko požiaru označil byt na druhom poschodí.

„Podľa doterajších informácií pravdepodobná príčina požiaru bola neodborná manipulácia s ohňom. Po uhasení boli vo priestoroch uvedeného bytu nájdené aj telá zhorených zvierat – psa a mačky,“ doplnil.

Došlo k poškodeniu viacerých bytov a tiež fasády bytového domu. Pri požiari vznikla škoda v celkovej výške približne 150.000 eur. Hasičom sa ho podarilo uhasiť v utorok krátko po 00.30 h.

Vyšetrovaním presných príčin, ako aj okolností, ktoré tejto udalosti predchádzali, sa v súčasnosti zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V. Policajný vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

KATASTROFA PÁR DNÍ PRED VIANOCAMI NOČNÝ POŽIAR ZNIČIL NIEKOĽKO BYTOV, ĽUDÍ MUSELO BYŤ OŠETRENÝCH Bratislavskí...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Utorok 21. decembra 2021

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti