Večer pred Štedrým dňom ešte nasneží. Pozrite sa, kde napadne do 20 cm snehu

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/Lukas Davidziuk

Na niektorých miestach sa Slováci zobudia do bieleho rána.

Na Štedrý deň sa na území Slovenska výrazne oteplí, ale ešte večer pred Vianocami na niektorých miestach poriadne nasneží. Slováci, najmä na severe Slovenska, sa tak zobudia do krásneho bieleho rána, píše portál imeteo.sk.

V niektorých regiónoch môže pribudnúť až 20 centimetrov nového snehu. Počasie na našom území začína ovplyvňovať frontálny systém. Teplý front k nám dorazí počas nočných hodín.

Postupne sa od severozápadu rozsneží, hlavne na strednom a východnom Slovensku. Na severe budú snehové prehánky výdatnejšie. Za západnom Slovensku sa očakáva mrznúci dážď.

Kde napadne najviac snehu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na dnešný večer aj výstrahu 1. stupňa pred snežením na severe Slovenska. Platí pre okresy v Žilinskom kraji od 23.12.- 21:00 do 24.12.- 15:00. Ide o okresy Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Tvrdošín, Čadca, Žilina.

V okrese Liptovský Mikuláš sa lokálne očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 - 20 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výstraha platí aj pre snehové jazyky a záveje či silnejší vietor na horách.

Snehové zrážky sa očakávajú aj na krajnom východe.

Pre okres Bratislava vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou od 21:00 h do 24.12. - 10:00 h. Dávajte si preto hlavne v ranných hodinách pozor.

Zrážky zaznamenáme na našom území vo večerných hodinách. Nasledujúci deň (24.12.) sa k nám dostane teplý vzduch a zrážky sa hlavne v nižších polohách zmenia na kvapalné.

BRATISLAVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Slovensko

Dôležité udalosti