Domáce

Podnik z Ostrihomu objednával mäso od nás, ale neplatil. Škoda je obrovská

mäso
Zdroj: Shutterstock.com

Polícia podozrieva troch mužov, dvoch súd už poslal za mreže.

Škodu vo výške 32 miliónov forintov (102 184 eur) spôsobila slovenským dodávateľom firma zo severomaďarského Ostrihomu, ktorá za objednané mäso prestala platiť. Informovala o tom dnes agentúra MTI odvolávajúc sa na políciu Komárom-ostrihomskej župy.

Z podvodu podozrieva polícia Norberta E. z Monorierdö, Józsefa C. a Zoltána K. z Piliscsévu. Ostrihomský okresný súd nariadil uvalenie vyšetrovacej väzby na Józsefa C. a Zoltána K.
Podozriví určitý čas platili za tovar, potom však prestali. Zahraniční dodávatelia dúfali, že dlžoby odberateľ neskôr zaplatí a objednané mäso dodávali ďalej. 

Podľa šéfky oddelenia kriminalistiky župnej polície Bernadett Lutringovej dodávateľov poškodili podvodníci celkovou sumou 32 miliónov forintov. 

Dvojica z Piliscsévu založila podnik na meno Norberta E., ktorému za túto službu ponúkli "mzdu" 50-tisíc forintov. Občas ho odprevadili do banky, kde mal vyzdvihnúť peniaze za predané mäso. Muž iba neskôr pochopil, že ho použili ako "bieleho koňa". Pri začatí trestného stíhania jemu i jeho rodine podozriví pohrozili pre prípad, že by voči nim svedčil, spresnila Lutringová.

Policajti v dome Józsefa C. našli ilegálne zariadenie na skvapalňovanie zemného plynu, ktoré načierno napájali plynom a elektrinou.

OSTRIHOM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.