V Bratislave sa na Štedrý deň extrémne rýchlo oteplilo. Na Slovensko však mieri ďalšie sneženie

Sneh na bratislavskej Kolibe.
Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Taktiež sa ochladí.

Tohtoročný Štedrý deň sa niesol v znamení výrazného oteplenia, ktoré zaskočilo predovšetkým západné Slovensko.

Ako píše iMeteo, najvýraznejšie oteplenie počas dneška zaznamenali v Bratislave, kde sa len v priebehu niekoľkých desiatok minút zvýšila teplota z +1 až na +11 stupňov Celzia.

Výraznejšie sa však už na našom území otepľovať nebude. Nad našu oblasť sa totiž od severu začína natláčať studený vzduch od severu. Ten spôsobí opätovné ochladenie.

Na celom území Slovenska okrem severu bude na Prvý sviatok vianočný od nuly po +5 °C, na západe ešte o dva stupne viac. Chladný vzduch sa nad celé Slovensko natlačí v noci na 2. sviatok vianočný.

Teploty sa 26. decembra budú už na celom území aj počas dňa pohybovať pod bodom mrazu. Len v Podunajskej nížine sa podľa citovaného zdroja môžu teploty dostať aj do +2 stupne Celzia.

Okrem ochladenia však prichádzajú aj ďalšie zrážky. Už v noci sa na západnom a strednom Slovensku očakáva slabší dážď, na severe bude snežiť.

Výraznejšie zrážky prídu v priebehu soboty. Okolo poludnia budú zrážky v nadmorských výškach do 300 metrov zväčša kvapalné, inde však pôjde o výraznejšie sneženie.

Na nový sneh sa môžu tešiť na celom strednom a východnom Slovensku. Najviac snehu napadne v Žilinskom a v Banskobystrickom kraji a na Gemeri a na Spiši, kde môže napadnúť až do 10 centimetrov čerstvého snehu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sneženie

Dôležité udalosti