Domáce

Slota sa nevzdáva, opäť chce byť primátorom Žiliny

Ján Slota, bývalý predseda SNS
Zdroj: TASR

Slota šéfoval žilinskej radnici 16 rokov. Vystrieedali ho Ivan Harman a Igor Choma, ktorý je podľa neho neschopný.

Niekdajší šéf národniarov a aktuálny predseda Kresťanskej Slovenskej národnej strany, Ján Slota, sa chce po ôsmich rokoch vrátiť do čela žilinskej radnice. Žilina totiž podľa neho stagnuje, chýba mu dynamika a odvaha.

„Dnes ma oslovujú nespokojní ľudia. Spomínajú na Žilinu, keď sa menila a rástla. Ľudia očakávali pružnosť, miesto toho sa v Žiline akurát schvaľujú nezmyselné mestské opatrenia, ktoré obyvateľom znepríjemňujú život. Slabosť, neschopnosť a nepochopiteľná nečinnosť súčasného primátora ma utvrdila v tom, že sa do radnice vrátim," uviedol Ján Slota.

Slota šéfoval žilinskej radnici počas štyroch štvorročných období od roku 1990 do roku 2006, keď ho porazil Ivan Harman a toho v roku 2010 zdolal Igor Choma.

„Títo dvaja moji nástupcovia sú pre občanov sklamaním. Stretávam sa s tým na každom kroku. Aj s nostalgiou, ako mesto rástlo a rozvíjalo sa počas môjho primátorovania. Človek, ak odíde, mal by odchádzať s pokorou a mať prirodzene radosť, že jeho nástupca bude lepší a aktívnejší, ako som bol ja. To sa v Žiline nestalo. Ivan Harman si vyslúžil prezývku Harmančekový čaj, čo krásne odzrkadľovalo jeho čajové vládnutie. Dnes je tu Chomunista, to nemusím ani komentovať," dodal Slota.

Okrem Jána Slotu ohlásil kandidatúru na primátora Žiliny aj súčasný primátor Igor Choma (Smer-SD), podpredseda KDH Peter Belinský a mediálny manažér Martin Barčík, ktorého podporujú strany Sieť, SDKÚ-DS, Nova, SaS, Most-Híd a OKS.
ŽILINA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.