Severné časti Slovenska čaká poriadne mrazivá noc. Pre tieto časti platí výstraha 2. stupňa

Mrazivé počasie
Zdroj: TASR

SHMÚ taktiež upozorňuje na poľadovicu.

V niektorých severných okresoch stredného a východného Slovenska môže v noci zo soboty na nedeľu (26. 12.) klesnúť teplota aj na mínus 20 stupňov Celzia.

Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

Výstrahy druhého stupňa vydali meteorológovia pre niektoré okresy Žilinského a Prešovského kraja a tiež niektoré územia Košického kraja, kde zároveň platia aj výstrahy prvého stupňa.

Tie SHMÚ vydal aj pre časť Trenčianskeho a Banskobystrického kraja. Teplota by tam mohla klesnúť na mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia.

„Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ poznamenávajú meteorológovia.

Takéto nízke teploty nie sú miestami vylúčené ani z nedele na pondelok (27. 12.).
SHMÚ zároveň pripomína, že počas nedele si treba dávať najmä v južných okresoch západného Slovenska pozor na poľadovicu.

Výstrahy platia predbežne pre takmer celý Bratislavský a Nitriansky kraj a tiež pre okresy Dunajská Streda a Galanta v Trnavskom kraji a okres Krupina v Banskobystrickom kraji.

Snehové jazyky a záveje sa môžu naďalej tvoriť v niektorých okresoch Prešovského a Košického kraja.

Zdroj: Reprofoto: shmu.sk

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Výstrahy

Dôležité udalosti