Družka mafiána, ktorú zavraždili na Štedrý deň, ešte prednedávnom protestovala proti vláde

Zavraždená Darina ešte nedávno protestovala proti vláde spolu s dcérou.
Zavraždená Darina ešte nedávno protestovala proti vláde spolu s dcérou. Zdroj: TV Markíza

Prípad vyšetruje národná kriminálna agentúra ako úkladnú vraždu.

Vražda na Štedrý deň. V luxusnej vile zavraždili družku nebohého vysokopostaveného člena zločineckej skupiny takáčovcov Martina Mikulca. Ten iba prednedávnom spáchal v Českej republike samovraždu.

Všetko sa to stalo na ináč pokojnej ulici v prepychovej bratislavskej štvrti. Obeťou sa stala 44-ročná Darina. V čase útoku v skorých ranných hodinách mali byť v dome aj jej dve deti - tínedžeri.

Muž autom prerazil garážovú bránu a tak sa dostal do domu. Potom začal strieľať.

,,Vzhľadom na spôsob spáchania skutku ide o podozrenie zo spáchania úkladnej vraždy,“ hovorí policajný hovorca Michal Slivka.

Podľa našich informácií 46-ročný útočník Andrej sa s Darinou veľmi dobre poznali. Bol obchodným partnerom jej nebohého druha. Motívom mali byť vraj nezhody pri vedení obchodov a financie. Po tom ako vystrelil na majiteľku domu, zbraň obrátil proti sebe a spáchal samovraždu.

,,Prípad prevzala národná kriminálna agentúra, ktorá vo veci ďalej koná. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“ dodal Slivka.

Družku mafiána, 44-ročnú Darinu zachytil náš štáb po smrti jej partnera na protivládnom proteste (pozrite si vo videu, čo nám vtedy povedala). Pre políciu Mikulec nebol neznámou osobou. Okrem rôznej trestnej činnosti mal stáť aj za korumpovaním samotných policajtov a sudcov. Na úteku bol niekoľko mesiacov.

Pozrite si reportážBRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Martin Mikulec

Dôležité udalosti