Leto sa s nami už asi rozlúčilo, ale na víkend sa oteplí

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Nádherné počasie je v letoviskách v Španielsku, Grécku i Turecku.

Leto sa s nami rozlúčilo akosi skoro. Aj dnes malo skôr jesenný charakter. No a ako sa bude počasie vyvíjať v posledných augustových dňoch, tak to sa dozviete v tomto článku.


Družica

Včera začal ovplyvňovať počasie v strednej Európe rozsiahly frontálny systém, ktorý sa dnes presúval cez naše územie na východ.

Zvlnený studený front k nám priniesol opäť dážď, prehánky, ale aj lokálne búrky a takisto aj mierne ochladenie. Dobrou správou ale je, že ho od severozápadu vytláčal ďalej na východ výbežok tlakovej výše, no a táto tlaková výš bude priaznivo ovplyvňovať počasie u nás v ďalších dňoch.

Zrážky

V spomínanom chladnejšom vzduchu sa zmenší aj oblačnosť a kde nie je oblačnosť, tam nie sú ani zrážky. Z toho vyplýva, že zajtra si ich užijeme naozaj iba výnimočne, najčastejšie v okolí hôr. Budú však iba slabé.

Teploty

V Európe sa stále oplatí ísť na dovolenku buď do Španielska - ak vám neprekáža 40 stupňov alebo do Turecka, či Grécka. Na Slovensku možno poriadne hromžíte na toto chladnejšie leto, ale prírode jednoducho nerozkážeme. Zajtra sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, pričom na severe môže byť o pár stupňov chladnejšie.

Vietor

No a ešte sme nerozoberali vietor: tak ten sa po prechode frontu dnes zmenil na severozápadný a postupne aj zosilnel. Zajtra bude fúkať tiež zväčša od severozápadu, ale už iba slabý až mierny, čo znamená že bude dosahovať rýchlosť maximálne 20 km/h.

Dnešný deň sa niesol v znamení zamračenej oblohy a dažďa, pričom upršanejšia a zamračenejšia bola viac stredná a východná časť Slovenska a to už od samého rána.

Preto nie je prekvapením, že tu bolo aj podstatne chladnejšie ako na západe. Popoludní sa teplota pohybovala len okolo 11 až 15 stupňov.

Na západe sa nám už predpoludním ukázali slnečné lúče, ktoré sa však priebežne striedali so zamračenou oblohou a predsa len sa sem tam vyskytli aj prehánky, no a výnimkou nebola ani Bratislava. Bolo tu prirodzene trošku teplejšie: napr. v Hurbanove sa teplota vyšplhala až na 23 stupňov.

Doprava

Zajtra by nás počasie nemalo na cestách nijak výrazne potrápiť. Nie sú však vylúčené lokálne hmly, preto jazdite opatrne.

Noc

Pred nami je noc, ktorá bude o niečo chladnejšia ako tá predošlá a to preto, lebo bude zväčša jasná, prípadne iba s malou oblačnosťou.

Na východe môžu spočiatku ešte doznievať prehánky, alebo dážď. Do rána sa vzduch ochladí na 10 až 6, na severe do 4 stupňov. A fúkať bude naďalej studený severozápadný vietor.

Zajtrajší deň bude veľmi príjemný, tak ak môžete, užite si ho naplno. Konečne bude viac slnka ako oblačnosti a zrážok.

V sobotu k nám príde teplejší vzduch, oteplí sa na 19 až 26 stupňov

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude po rozplynutí ranných lokálnych hmiel prevažne slnečno a teplota sa vyšplhá na 21 až 24 stupňov, pričom na Podunajskej nížine môže byť aj teplejšie.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku si zajtra tiež oddýchnete od zrážok, aj keď sa výnimočne v horských oblastiach môže nejaká tá slabá prehánočka vyskytnúť. Inak by malo byť prevažne polooblačno.

Na severe vystúpi teplota na 18 až 20 stupňov, na juhu sa oteplí zhruba do 23 a možno aj o stupeň až dva viac.

Východné Slovensko

No a počasie sa zajtra zlepší aj na východe našej krajiny. Bude tam prevažne polooblačno s možnosťou výskytu ojedinelých slabých prehánok. Vzduch sa tu popoludní oteplí na 17 až 21 stupňov.

Hory

Ak ste na dovolenke niekde na horách, tak nezabudnite na to, že po daždivých dňoch sú chodníky šmykľavé, podmyté, preto sa poriadne obujte a nepreceňujte svoje sily.

Neuveríte, ale zajtra sa budú naše hory kúpať v slnečných lúčoch, iba okolo poludnia sa môže tvoriť kopovitá oblačnosť a z nej nie je vylúčený výskyt lokálnej prehánky. Poriadne sa oblečte, pretože v nadmorskej výške 1 500 metrov bude aj napriek peknému počasiu stále chladno: len okolo 9 až 10 stupňov.

Biopredpoveď

V piatok má byť na horách podobne, teda zrána miestami hmlisto, ale cez deň už pekne, zväčša slnečno. Biopredpoveď sa zajtra zázrakom zmení z 3 rovno na 1, takže budeme pod vplyvom iba slabej záťaže.

Predpoveď do pondelka

Poďme sa pozrieť na to ako sa bude počasie vyvíjať v nasledujúcich dňoch. V piatok nás čaká ukážkové, zväčša slnečné počasie rušené iba rannými hmlami. Teplota vystúpi v tento deň na 18 až 25 stupňov.

V sobotu k nám začne prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu a preto sa aspoň o stupeň oteplí na 19 až 26 stupňov.

V nedeľu sa už oblačnosť nad našimi hlavami začne zväčšovať a rátajte aj s dažďom, prehánkami a ojedinelými búrkami. Teplota vystúpi na 18 až 25 stupňov.

Nuž a prvý jesenný mesiac september sa v pondelok začne zamračeným a upršaným počasím, na ktoré sme si už v podstate aj zvykli. Teplota vystúpi na 17 až 24 stupňov

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti