Namiesto pokojného dôchodku trauma. Ženu (78) na juhu Slovenska prepadli vo vlastnom dome

Záber na byt dôchodkyne, ktorú prepadli.
Zdroj: TV Markíza

Kradnúť prišli dvaja maskovaní muži.

Z traumy sa bude zotavovať po zvyšok života. Dôchodkyňa z obce Málaš prežila peklo po tom, ako ju v noci v jej vlastnom dome prepadli dvaja maskovaní muži. Policajti ich už zadržali.

Muži prišli k domu osamelo žijúcej 78-ročnej dôchodkyne pol hodinu po polnoci. Preskočili bránku a vytlačili zamknuté vchodové dvere. Dôchodkyňa počula ruchy, vzala baterku a išla sa pozrieť, čo sa deje.

„Ako som svietila, tak mi hneď chytil ruku a povedal, že nemám svietiť. A potom vstúpil do spálne a zvalil ma. Celý čas na mne ten sviniar ležal a všetko ma odvtedy bolí,“ povedala nám prepadnutá žena.

Muž jej chytil ústa a hlavu tlačil k zemi. Pýtal cennosti, vyhrážal sa jej a buchol ju baterkou. Druhý muž zatiaľ prehľadal byt.

Zo spálne spod vankúša jej vzali peňaženku s dokladmi a takmer 400 eurami. Potom zmizli. Žena utrpela zranenia, z ktorých sa musela zotavovať týždeň. O psychickej ujme nehovoriac.

„Len som sa triasla ako huspenina. Odvtedy ma všetko bolí. A v noci nespím, len pozerám cez okno,“ hovorí s plačom. Zdriemnuť si dokáže len cez deň.

Mužov zadržali

Zlodeji, ktorí prepadli dôchodkyňu, nezostali dlho na slobode. Krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková uviedla, že levickí kriminalisti krátko po skutku zadržali dve podozrivé osoby. Jeden z nich je z blízkej obce, druhý z okresu Hlohovec.

V priebehu vyšetrovania sa ukázalo, že sa dopúšťali aj krádeží transformátorov, z ktorých demontovali medené vinutie a následne ho odpredávali do zberných surovín.

Vyšetrovateľ ich už obvinil. „Z trestného činu lúpeže spáchanej na chránenej osobe a troch skutkov poškodzovania a ohrozovanie všeobecne prospešného zariadenia,“ priblížila Čuháková. Obaja muži čakajú v policajnej cele na rozhodnutie sudcu.

Viac v reportáži Karola Mindáka.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

MÁLAŠ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dôchodkyňa

Dôležité udalosti