Silvester bez chýb a výčitiek. Takto zabránite morálnej opici a neplánovanému sexu

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/VGstockstudio

Najväčším strašiakom na Silvestra je samota.

Silvestrovské oslavy bývajú nezabudnuteľné. Teda nie až tak doslova. Väčšina mladých si totiž celú noc v skutočnosti nepamätá a nie je sa pritom za čo hanbiť, k Silvestru to jednoducho patrí. Jedlo, alkohol, tancovanie, zábava a niekedy aj nie až tak plánovaný sex.

Na Nový rok vás tak netrápi len normálna opica, ale aj tá morálna. Ak sa podobnému scenáru chcete tento rok vyhnúť a zvládnuť koncoročné zábavy bez chýb a výčitiek, prečítajte si nasledujúci článok.

Najčastejší problém je samota

Niektorí sú workoholici, iní len nenašli tú osudovú lásku či majú za sebou čerstvý rozchod. Možností je veľa, vedú však k jednému, k samote. Nikto nechce byť sám na Silvestra, v niektorých uhloch pohľadu je to ešte horšie ako na Valentína. Aj preto má mnoho žien depresiu a posledný deň v roku plačú nad svojim osudom a zapíjajú ho proseccom. Alebo niečím tvrdším. Ako to už býva zvykom, alkohol ide ruka v ruke s uvoľnenými mravmi.

V prvom rade sa musíte začať pozerať na svoj život pozitívne. Vymenujte si to, v čom ste uplynulý rok uspeli. Ak ste ukončili vzťah, spomeňte si na to dobré, čo vám dal. Pozrite si šťastné fotky zo stretnutí a výletov s kamarátmi a rodinou a vyrazte na silvestrovskú oslavu pozitívne naladená, nie v depresii. Taktiež veľa jedzte a pite nealko, nech sa rýchlo neopijete. Takto máte veľkú šancu, že sa ráno nezobudíte vedľa muža, ktorého by ste si v triezvom stave nikdy ani nevšimli či nebudete zúfalo telefonovať vašim kamarátom s výhodami.

K vašej záchrane tiež môžu prispieť nasledujúce situácie.

Prečítajte si aj: Bary sú zatvorené, pripravte si preto doma pivný alebo slávnostný punč, varené víno či koňak

Chata

Veľa ľudí oslavuje Silvestra na chate. Ideálne miesto. Bavíte sa, varíte guľáš, punč, hráte spoločenské hry a jednoducho zažijete nielen jeden skvelý večer, ale rovno niekoľko dní. Výhodou je, že na chatu idete s partiou kamarátov, a tak vo väčšine prípadov nehrozí neplánovaný sex s cudzincom či blúdenie mestom s dvomi promile. Ak sa vám teda doposiaľ nechcelo ísť a zvažovali ste kamarátsku ponuku odmietnuť, okamžite to zmeňte a začnite si baliť tašku.

Priatelia určite nedopustia, aby ste sa cítili smutne a osamote. Verte nám, aj keby ste tam išli hneď len so zamilovanými pármi. Chaty majú jednoducho svoje jedinečné kúzlo. Pozor si však dajte na partnerov priateliek. Či už sa vám to páči alebo nie, život píše rôzne scenáre a s trochou alkoholu a flirtu by ste si mohli nesprávne niečo vysvetliť a urobiť veľkú chybu. Nezabudnite preto, že túžba a samota musí ísť bokom, partnera si raz nájdete, ale kamarátka je nenahraditeľná.

Domov sladký domov

Tentokrát nemyslíme váš byt či prenajatú izbu, ale skutočný domov. Rozmýšľali ste nad tým, že by ste strávili silvestrovský večer s rodičmi a súrodencami? Možno to znie nudne, ale napokon to môže byť výborný plán. Pre pandémiu ste uplynulé dva roky s nimi pravdepodobne nestrávili veľa času a takto im aspoň spríjemníte večer. Môžete si zahrať rodinné hry, pozrieť obľúbené filmy či staré videá či fotky z vášho detstva a stráviť tak večer v pohode a harmónii. Nebudete cítiť samotu a vyhnete sa aj alkoholovým chybám. Čo môže byť lepšie? Vaši rodičia budú určite nadšení, že ste sa s nimi rozhodli stráviť tento večer a vy z toho budete mať koniec koncov tiež dobrý pocit.

Zdroj: shutterstoc.com/Kamil Macniak

Kamarátka

Každá žena má kamarátku, ktorá je jej poistkou v núdzových prípadoch. To znamená, že jej kedykoľvek zavolá a ona príde. Je ochotná vždy zastúpiť + 1 osobu na akcii, keď so žiadnou vo vzťahu nie ste a taktiež sa navzájom chránite a dávate na seba pozor pri krízových situáciách. A práve túto kľúčovú kamarátku musíte mať na Silvestra pri sebe.

Ak ste sa predsa rozhodli stráviť večer na večierku, vezmite ju so sebou. Povedzte jej, že vám za žiadnych okolností nemôže dovoliť opiť sa, plakať či odísť s nejakým mužom domov. Jednoducho vám bude kryť chrbát.

Abstinencia

Ide o najnudnejšiu radu, pretože predstavuje Silvester bez alkoholu. Nie je to jednoduché rozhodnutie, ale ak ste citovo labilná a viete, že s alkoholom to občas preženiete a hrozí, že vyvediete hlúposť, vyberte si túto možnosť. Môže ísť dokonca o zábavu. Zatiaľ, čo vy budete triezva, tak môžete fotiť, natáčať a smiať sa na priateľoch, ktorí s každým nápojom strácajú viac zábran. Neskôr sa spolu na fotkách a videách spolu zasmejete, tvrdí portál dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.