Nevedia ich vypátrať: Na juhu Slovenska vyčíňajú podpaľači kontajnerov

Záber na zničené kontajnery.
Zdroj: TV Markíza

Obyvatelia Levíc majú strach.

V Leviciach na juhu Slovenska vyčíňajú podpaľači kontajnerov. Okrem toho, že robia škodu pre mestskú kasu, ohrozujú aj autá a budovy v okolí. Ľudia sa boja.

Po nočných nájazdoch podpaľačov ostávajú iba kôpky spáleného plastu, smrad a škody. V okresnom meste zapálili kontajnery hneď na viacerých miestach.

„Zhorelo nám 13 kontajnerov v hodnote 2 811 eur. Situáciou sa zaoberá štátna polícia,“ priblížil prednosta mestského úradu Rastislav Juhár.

Mesto musí zhorené kontajnery postupne vymeniť za nové. Podpaľači sa tak postarali o zbytočné výdavky z mestskej kasy.

„Tie peniaze idú od nás všetkých na nákup nových nádob a dali by sa použiť na obnovu iných záležitostí v meste,“ uviedol Juhár. Dodáva, že mesto je veľké a určite by potrebovalo doplniť kamerový systém, na čom bude pracovať.

V meste však ani zďaleka nehoreli plastové smetiaky po prvý raz. Po vyčíňaní podpaľačov mali hasiči čo robiť aj v minulosti.

Po útoku podpaľačov sa pred niekoľkými rokmi oheň z horiacich smetných nádob nebezpečne šíril ďalej a chytila sa fasáda na obchodnom dome. Na inom mieste oheň poškodil zaparkované auto.

Polícia v Leviciach v tomto prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci. Podpaľačovi sa jeho vášeň nemusí prepiecť. Môže si posedieť aj tri roky vo väzení.

Reportáž nakrúcal Karol Mindák.


LEVICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Podpaľačstvo

Dôležité udalosti