Premiér: Dôležitejšie je venovať sa pandémii ako rozdelením postov v koalícii

Predseda vlády Eduard Heger
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Koalícia sa dohodla, že sa tomuto problému bude venovať, keď vyrieši pandémiu a reformy.

Momentálne je dôležitejšie venovať sa pandémii, ako prechodu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej do strany SaS a rozdelením postov v koalícii. Koalícia sa dohodla, že sa tomuto problému bude venovať, keď vyrieši pandémiu a reformy. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol v rozhovore pre TASR.

Je podľa neho dôležité, aby sa v koalícii zamerali na priority. „Ak pominú vyššie priority, potom sa môžeme venovať tým nižším. Toto je evidentne nižšia priorita,“ povedal Heger na margo Kolíkovej prechodu. Myslí si, že bolo rozumným riešením odložiť túto tému nabok.

Kolíková v septembri opustila stranu Za ľudí aj s viacerými jej poslancami a prešli do klubu SaS. Koaliční partneri odvtedy neriešili otázku koaličnej zmluvy a prerozdelenia postov. Liberáli tak majú obsadené štyri rezorty vo vláde. Koaličná zmluva však hovorí o troch postoch pre SaS na základe volebných výsledkov.

Šéf rezortu financií a líder OĽANO Igor Matovič však viackrát poukázal na koaličnú zmluvu, ktorá rieši prerozdelenie postov na základe volebných výsledkov. Tomu podľa neho nezodpovedá obsadenie kresla ministerky spravodlivosti. Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík argumentuje tým, že prestupom sa zvýšil počet poslancov ich klubu a v rámci koalície ich majú najviac hneď po OĽANO.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Premiér

Dôležité udalosti