Za agresívne správanie v nemocnici vo Svidníku obvinili piatich ľudí. Je medzi nimi aj tínedžerka

Boli hluční, kopali do dverí, vyhrážali sa personálu ublížením na zdraví.
Zdroj: TV Markíza

Hrozí im až šesť rokov za mrežami.

Polícia obvinila z trestného činu násilia voči skupine obyvateľov piatich ľudí. Tí sa mali podľa krajskej policajnej hovorkyne z Prešova Jany Ligdayovej ešte koncom novembra vo svidníckej nemocnici správať agresívne a vulgárne.

"Počas incidentu viaceré osoby vstúpili na covidové oddelenie a ich správanie vyvolávalo obavy. Personál sa pred nimi uzamkol v jednej z izieb. Výtržníci im búchali a kopali do dverí izby a snažili sa do nej dostať. Neustále personálu vulgárne nadávali a vyhrážali sa im zabitím,“ priblížila hovorkyňa. Skupinka agresorov neskôr z miesta odišla preč.

Prípadom sa začala polícia okamžite zaoberať. Vyšetrovanie tohto incidentu, ako aj získané dôkazy umožnili poverenému príslušníkovi obvodného oddelenia Policajného zboru vo Svidníku vzniesť obvinenie voči piatim osobám. Obvinené sú za trestný čin násilia proti skupine obyvateľov spáchaný v súbehu s trestným činom výtržníctva.

„Išlo o 15-ročné dievča z obce Havaj, 20-ročnú ženu zo Stropkova a troch mužov vo veku 32, 21 a 18 rokov pochádzajúcich taktiež z obce Havaj,“ doplnila Ligdayová. Ak sa obvineným osobám vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. V prípade mladistvých osôb ide o polovičnú trestnú sadzbu.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali 26. novembra v Televíznych novinách.

SVIDNÍK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti