Od zadržania Plačkovej a spol. bol na úteku. Údajného člena gangu teraz poslal sudca do väzby

Gregor Baláž a Zuzana Plačková.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk

Baláž vraj pracoval pod hlavou zločineckej skupiny.

Za mrežami skončil ďalší člen údajnej zločineckej skupiny, v súvislosti s ktorou bola koncom septembra zadržaná aj Zuzana Strausz Plačková. V čase akcie sa Gregora Baláža zadržať nepodarilo a odvtedy bol na úteku. Vydali na neho dokonca aj európsky zatykač. Po troch mesiacoch ho napokon vypátrali a zadržali.

Sudca ŠTS Peter Pulman ho poslal v stredu (29. 12.) do väzby z obavy, že by mohol utiecť, skrývať sa alebo pokračovať v trestnej činnosti.

„Je obvinený zo zločinu založenia, zosnovanie a podporovania zločineckej skupiny, z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi a to závažnejším spôsobom konania, spôsobením ťažkej ujmy na zdraví viacerým osobám alebo smrti viacerých osôb a vo veľkom rozsahu po dlhší čas v rámci zločineckej skupiny," napísal pre TV Markíza hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

„Rozhodnutie je právoplatné, pretože obvinený nepodal voči nemu sťažnosť,“ povedala pre TV Markíza hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Zdroj: TV Markíza

Podľa našich informácií pracoval 40-ročný Hlohovčan pod údajnou hlavou zločineckej skupiny, bývalým džudistom Tiborom Gubáňom. Skupina mala pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja minimálne od roku 2012.

NAKA v rámci protidrogovej akcie 29. septembra na západe Slovenska, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich vrátane údajného šéfa skupiny Tibora Gubáňa. Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku zobral 30. septembra do väzby šesť ľudí. Jeden z nich, Pavol Duchoň, o dva týždne náhle zomrel. Zuzanu Plačkovú spolu s jej manželom vtedy do väzby sudca neposlal, zostali však stíhaní na slobode.

PEZINOK/TV Markíza, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti