Od smrti Milana Lučanského prešiel rok. Závery jej vyšetrovania by sme mohli poznať onedlho

Spomienka na Milana Lučanského.
Zdroj: TV Markíza

Bývalý policajný prezident si siahol na život vo väzenskej cele.

Vo štvrtok 30. decembra prešiel presne rok od smrti Milana Lučanského. Bývalý policajný prezident si v cele siahol na život. Jeho úmrtie od začiatku sprevádza mnoho pochybností a špekulácií.

Prípad preverovala nezávislá komisia, ale stále pokračuje aj vyšetrovanie pod dozorom prokuratúry. Už onedlho by sme mohli poznať jeho závery.

Milan Lučanský sa do väzby dostal po tom, čo ho NAKA vrámci akcie Judáš obvinila z korupcie. Krátko na to mal policajný exprezident v cele úraz, keď si poranil oko.

Šírili sa však správy, že ho za mrežami mali zbiť. V ružomberskej nemocnici ho operovali a po návrate do prešovskej väznice ho 29. decembra v cele našli obeseného na teplákovej bunde. Stačilo mu na to deväť minút bez dozoru.

Na druhý deň Lučanský zomrel. Pre viaceré pochybnosti zriadila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková komisiu, ktorá mala okolnosti úmrtia preveriť. Boli v nej politici, novinári a experti.

Jedna vec bol záver komisie, druhá vyšetrovanie pod vedením inšpekčnej služby a prešovskej krajskej prokuratúry. Stíhanie tu vedú pre päť trestných činov. Vyšetrovatelia na rozdiel od komisie disponujú aj zdravotnou dokumentáciou a pitevnou správou.

Ako uviedol hovorca prešovskej krajskej prokuratúry Marián Spišák, vyšetrovanie dosiaľ nie je ukončené. Rekonštrukciu prípadu je naplánované vykonať v druhej polovici januára 2022.

Práve rekonštrukcia Lučanského samovraždy, ale i jeho poranenia oka, by mali byť posledným z vyšetrovacích úkonov. Na generála spomínalo vo štvrtok niekoľko stoviek ľudí na Národnom cintoríne v Martine, kde je pochovaný.

Téme sa venoval René Medzihradský.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Milan Lučanský

Dôležité udalosti