Bol pod vplyvom drog, mal zákaz šoférovať a ukradol taxík. Na krku už má trestné stíhanie

Ukradnutý taxík.
Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Tridsaťročný vodič sa správal podozrivo.

Vo štvrtok (30. 12.) neznámy páchateľ odcudzil v Bratislave neuzamknuté vozidlo taxislužby. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Policajti začali po vozidle pátrať, pričom v okolí Patrónky, konkrétne na križovatke ulíc Brnianska a Mlynská Dolina, spozorovali muža snažiaceho sa zastaviť iné vozidlo. "Policajti v blízkosti tohto muža, ktorý javil známky požitia omamných a psychotropných látok alebo alkoholu, spozorovali aj vozidlo s označením taxislužby zodpovedajúce popisu," poznamenal Szeiff.

Na mieste polícia zistila, že ide o odcudzené vozidlo taxislužby, ktoré bolo zaparkované na nespevnenej ploche na trávniku. "Na mieste sa nachádzal aj svedok udalosti, ktorý uviedol že vodič, 30-ročný muž, ktorý chcel zastaviť iné vozidlo, od neho požadoval mobilný telefón na účel privolania odťahovej služby," priblížil hovorca bratislavskej krajskej polície. Pri komunikácii sa 30-ročný muž na mieste správal rozrušene a chcel z miesta odísť.

"Policajti ho na mieste obmedzili na osobnej slobode a podrobili dychovej skúške," uviedol Szeiff s tým, že tá skončila s výsledkom 0,85 miligramu na liter alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,77 promile. Zároveň zistili, že muž má súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Policajti ho eskortovali na príslušné policajné oddelenie. "Poverený príslušník Odboru železničnej polície v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodal policajný hovorca.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vodič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.