V tichosti udelili zopár pokút politikom za nenosenie rúška

OTC kavaschova zmena_YT_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Od rúškových prešľapov niektorých politikov už prešli takmer dva roky. Zisťovali sme, kto dostal pokutu.

Nenosili rúška, a tak sme sa pravidelne pýtali, či a kedy im niekto udelí pokutu. Od rúškových prešľapov niektorých politikov už prešli takmer dva roky. Napokon sa ukázalo, že v tichosti nejaké pokuty predsa len udelené boli.

Vráťme sa na jar 2020. Žili sme ešte prvú vlnu, keď sme boli svedkami prvých porušení. Niekto jednorazovo, niekto bojkotoval povinné prekrytie dýchacích ciest opakovane, niektorí s tým neprestali dodnes. Kým bežný občan vtedy dostal pokutu, politici nič.

Po čase to pripomínalo prehadzovanie horúceho zemiaku. Okresné úrady pod rezortom vnútra vyhodnotili, že majú o pokutách rozhodnúť regionálni hygienici. Regióny si sporné prípady presúvali a mnohé nie sú uzavreté dodnes. Ale niečo predsa len. Minister školstva Branislav Gröhling napokon, ako jeden z mála, nejakú pokutu dostal aj uhradil.

Napríklad prípad Mariána Kotlebu putoval do Banskej Bystrice. Podľa výkladu tamojšieho RÚVZ ale nemôžu informovať o prípadných výsledkoch, ak by aj o nejakých pokutách rozhodli.

Časť poslancov dostáva trest nepriamo, keď niektorým krátia plat za neúčasť na rokovaní po vykázaní zo sály. No napríklad poslanci Robert Fico a Peter Krupa si u predsedu parlamentu presadili výnimku. Expremiér argumentuje tým, že je kardiak, hoci vyhláška ráta s inými diagnózami.

Viac sa dozviete z reportáže Martiny Törökovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pokuty

Dôležité udalosti