Chlapcov napokon predbehlo dievčatko. Prvým novorodencom roka 2022 je Denisa Nela

Len 30 sekúnd po polnoci porodila mamička Denisa dcérku Denisu Nelu.
Zdroj: TV Markíza

Dievčatko prišlo na svet 30 sekúnd po polnoci v ružinovskej nemocnici v Bratislave.

Prvé dieťatko roka 2022 sa narodilo v ružinovskej nemocnici v Bratislave. Len 30 sekúnd po polnoci porodila mamička Denisa dcérku Denisu Nelu. „Je to štvrté dieťatko mamičky. Vážilo 3890 gramov a meralo 52 centimetrov. Pôrod prebehol v poriadku,“ uviedla pre televíziu Markíza gynekologička Viera Beňová.

Rodičia dievčatka vychovávajú už troch chlapcov. „Chlapci jej budú závidieť, že vždy na Silvestra bude mať tortu,“ povedala s úsmevom šťastná mamička.

Zdroj: Svet zdravia

Ostatné pôrody v Bratislave

Silvestrovských detí bolo viac aj v ružinovskej nemocnici, v rámci Slovenska sa tam v uplynulom roku vykonalo najviac pôrodov. „V piatok sa nám narodilo päť detí, ale celkovo sme mali minulý rok až 3139 pôrodov,“ uviedla Beňová.

V Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej si na prvé tohtoročné bábätko počkali až do 10.04 h. Dievčatko váži 3530 gramov a meria 53 centimetrov. Počet detí narodených na Antolskej sa tak za minulý rok uzavrel na čísle 2894, tamojší lekári a sestry asistovali pri 2831 pôrodoch.

Na Kramároch sa celkovo v uplynulom roku narodilo 1808 detí, nemocnica eviduje 1798 pôrodov. V Nemocnici Ružinov v roku 2021 absolvovali 3139 pôrodov, v rámci ktorých prišlo na svet celkovo 3156 detí.

V Prešove prvý Brajen

Prvý tohtoročným prírastkom vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana v Prešove je chlapec. Primár tamojšieho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Jozef Dzurilla informoval, že váži 2810 gramov a meria 47 centimetrov, rodiča mu dali meno Brajen.

V Nitre prvý Teodor

Prvým dieťaťom roka 2022 vo Fakultnej nemocnici Nitra je Teodor, ktorého priviedla na svet mamička Radmila o 3.24 h s hmotnoťou 3320 gramov a 51 centimetrov. Informovala o tom sestra novorodeneckého oddelenia Dajana Janošková.

Na Silvestra mali v Nitre spolu sedem pôrodov, posledný pred polnocou o 17.00 h. Na Nový rok sa do 10.00 h narodila po Teodorovi o 5.36 h aj malá Karin.

Prvá rodička v Košiciach s covidom

Prvé tohtoročné dieťa sa v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) Košice narodilo štyri minúty pred 2.00 h. „Mamička prekonala COVID-19, preto rodila v karanténe v pôrodnici na Rastislavovej ulici. Prvorodička je po náročných dňoch strávených v nemocnici v poriadku. Priviedla na svet krásneho zdravého chlapčeka, váži 3390 gramov a meria 48 centimetrov,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Dodala, že v pôrodnici na Triede SNP zatiaľ na prvé bábätko roku 2022 čakajú.

V Rimavskej Sobote prišlo na svet prvé dieťatko roka 2022 v sobotu o 8.07 h. „Dievčatko Zoe váži 2510 gramov a meria 48 centimetrov. Narodila sa mamičke Kristíne ako prvorodené dieťa,“ priblížila hovorkyňa siete nemocníc Bianka Krejčíová.

HUMENNÉ/PREŠOV

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Novorodenec

Dôležité udalosti