V priebehu pár hodín prišli o všetko. Požiar pripravil o domov dvadsať ľudí

V priebehu pár hodín prišli o všetko.
Zdroj: TV Markíza,

V ich okolí sa vytvorila silná komunita ľudí, ktorí im chcú pomôcť.

V novom roku začínajú úplne od nuly. Niekoľkým rodinám zhoreli pred koncom roka skromné príbytky, na ulici zostali iba v oblečení, ktoré mali na sebe. Našťastie sa okolo nich zomkla veľká komunita dobrých ľudí.

Z ich skromných príbytkov zostalo len zhorenisko. Dlhé roky sa ľudia snažili svoje skromné bývanie zveľaďovať, počas jedinej koncoročnej noci však stratili úplne celý majetok.

V priebehu niekoľkých hodín zostalo bez domova deväť dospelých a dvanásť detí. Starostka obce Poniky Jana Ondrejková im otvorila priestory tunajšieho kultúrneho domu. Aby nemuseli spať na zemi, priniesli im ľudia desiatky matracov a pribalili aj oblečenie a prikrývky. „Nakúpili sme im aj základné potraviny, nech majú deti čo jesť,“ uviedla starostka.

Dospelí i deti sú ešte stále z celej situácie v šoku. Rodičia dúfajú, že nástupom do školy sa deti trochu rozptýlia, dovtedy budú musieť prežiť, ako sa dá. Za všetku pomoc sú rodiny veľmi vďačné, menujú pani učiteľky, starostku i neznámych darcov, ktorí im pomohli.

Viac sa o požiari dozviete z reportáže Martiny Kašiarovej.


PONICKÁ HUTA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.