Otvorili reštaurácie, ale zákazníci sa v prvý deň na teplé jedlo nehrnuli

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Prevádzky hovoria o pochovávaní zaživa.

Otvorili reštaurácie, bez hostí boli dva mesiace. Najesť sa v nich môžu iba zaočkovaní a tí, čo ochorenie COVID-19 prekonali. Zákazníci sa však v prvý deň na teplé jedlo nehrnuli. Prevádzky hovoria o pochovávaní zaživa.

Polovičná kapacita a dvojmetrové rozostupy medzi stolmi. Pri jednom môžu sedieť najviac štyria hostia. Aj keď sa zákazníci z otvorených reštaurácií tešia, ich majitelia a prevádzkari takí nadšení nie sú.

„Momentálne je to také pochovávanie zaživa. Síce nás otvorili, nemá to taký význam. Sami  nevedia, čo majú s nami robiť a pomôcť nám viac nechcú. Keď sme robili okienkový predaj, bolo to tak na 20 percent. Vyzerá to tak, že budeme takto aj pokračovať. Keďže je ľudí menej, nevieme ani, prečo nás otvorili,“ povedal nám spolumajiteľ reštaurácie v Bratislave Andrej Gogola.

Zdroj: TASR

Aj v Banskej Bystrici cítia nižší záujem. Najesť sa sem prišlo o 60 percent menej zákazníkov ako pred zatvorením. „Verím, že ľudia si cestu do reštaurácií a barov nájdu. Len to bude trvať, pretože nákupné správanie zákazníkov sa zmenilo. Posledný rok sme boli viac ako 240 dní obmedzení a zatvorení,“ konštatoval šéf Aliancie slovenskej gastronómie a majiteľ reštaurácie v Banskej Bystrici Viliam Pavlovský.

Koliba s ubytovaním pri Liptovskej Mare v pondelok (3. 1.) reštauráciu ani neotvorila, pretože vraj nie je pre koho a nie je s kým. „Ľudia si nerezervujú pobyty zo dňa na deň, potrebujú na to nejaký čas. Keď neboli žiadne opatrenia, ľudia sa zastavili. Dnes je už každý vybavený, nikto nevie, aké sú pravidlá, či je reštaurácia otvorená alebo zatvorená,“ povedal nám spolumajiteľ zariadenia Anton Považský.

Zdroj: TASR

Susedný rodinný rezort reštauráciu síce otvoril, ale nakoniec varili len pre hŕstku ubytovaných hostí. Prevádzkovateľka Anna Brezinová nám potvrdila, že mali všetko pripravené.

„Akurát tie očakávania sú na bode mrazu. Nemyslíme si, že hneď prvý deň sa sem navalia húfy. Nejaké plánovanie alebo predpokladať návštevnosť či obsadenosť hotela, nie je možné,“ dodala.

Reštaurácie v týchto dňoch nebojujú len o zákazníkov, ale aj o zamestnancov. Mnohí sa rozhodli z gastrosektora odísť. A v neistote budú minimálne do konca týždňa, vtedy má vláda schváliť nové opatrenia a rozhodnúť, či a ako budú reštaurácie otvorené ďalej.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

SLOVENSKO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti