Chytili zlodejov, ktorí ukradli vianočné darčeky pre choré deti v nemocniciach

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Okrem hračiek stihol počas posledných dní na iných miestach vykradnúť výklad s elektronikou či pivnicu.

Muž, ktorý ukradol darčeky určené deťom do nemocníc, je už v policajnej cele. Ďalšou dobrou správou je, že malí pacienti sa predsa len prekvapení dočkajú.

Hračky, sladkosti či retiazky určené pre chorých a chudobných. Toto všetko spod stromčeka zobrali zlodeji. Do humanitárneho centra miniBODKA v Šali sa vlámali s nožom v ruke.

Po odvysielaní našej pondelkovej (3. 1.) reportáže sa riaditeľovi Milanovi Danielovi ozývali ľudia z celého Slovenska. Už len psychická podpora pre neho znamenala veľa. Podľa jeho slov mnohí neveriacky krútili hlavou nad tým, ako môže niekto ukradnúť niekomu, kto nič nemá ako aj to málo, čo mu niekto daroval.

Zdroj: TV Markíza

Zaujímalo to aj vyšetrovateľov. Už krátko po krádeži našli prvého podozrivého. Richard (32) zo Šale je už momentálne v policajnej cele. Je obvinený z trestných činov krádeže, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody.

Okrem hračiek stihol počas posledných dní na iných miestach vykradnúť výklad s elektronikou, ale aj zobrať bicykel z cudzej pivnice. Hrozí mu až päť rokov za mrežami. Keďže vyšetrovanie pokračuje, policajti sa k ostatným komplicom zatiaľ vyjadriť nechcú.

Časť ukradnutých vecí polícia našla a vráti ich. Smutný príbeh zmobilizoval ľudí. Posielali na účet združenia peniaze a kto mohol, priniesol dary osobne. Stane sa tak to, v čo už Milan Daniel neveril. „Každé jedno z detí darček dostane. A to je zázrak,“ vyznal sa nám.

Téme sa venoval reportér Marek Šilhavík.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ŠAĽA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti