Kollár chce, aby agresívne deti končili v reedukačných centrách až do dospelosti

Boris Kollár.
Zdroj: TASR

Chce predvolať na najbližšiu koaličnú radu ministra Mikulca, zasadnúť má aj branno-bezpečnostný výbor.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) chce pre napadnutie 11-ročného dievčaťa v Miloslavove skupinou kamarátov predvolať na najbližšiu koaličnú radu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Chce od neho počuť, akým spôsobom sa v krajine zamedzí šikane detí. Kollár to uviedol na sociálnej sieti.

"Voči šikane detí sa musíme ako spoločnosť ostro ohradiť a postaviť," zdôraznil Kollár. Od Mikulca chce preto počuť, ako chce zamedziť tomu, aby sa podobné prípady opakovali. "Keď to bude nutné, vyvolám zmenu Trestného zákona, aby takéto deti, ktoré iné šikanujú, skončili v reedukačných centrách až do svojej dospelosti," uviedol Kollár. Pripomenul, že spoločnosť sa dozvie len o časti takýchto prípadov, šikanu je preto podľa neho potrebné radikálne riešiť.

Na situáciu reagoval na sociálnej sieti aj podpredseda parlamentu Gábor Grendel, ktorý požiadal o mimoriadne zvolanie brannno-bezpečnostného výboru. „Preveríme všetky podozrenia, ktoré prípad sprevádzajú. Hlavne, či polícia a prokuratúra urobili všetko, čo mali," konštatoval.

Otrasný prípad šikanovania 11-ročného dievčaťa z Miloslavova prerokujeme na najbližšom, mimoriadnom branno-bezpečnostnom...

Uverejnil používateľ Gábor Grendel Štvrtok 6. januára 2022

Polícia pre napadnutie 11-ročného dievčaťa v Miloslavove začala trestné stíhanie vo veci lúpeže. Zároveň nevylúčila, že môže dôjsť k prekvalifikovaniu skutkovej podstaty trestného činu.

"Medializované informácie o pôsobení organizovanej skupiny takzvaného 'detského gangu' v obci potvrdiť nemôžeme. Rovnako neevidujeme zo strany občanov doposiaľ žiadne oznámenie alebo podanie, ktoré by sa týkalo takéhoto konania 'gangu' v uvedenej obci ani v blízkom okolí," dodala polícia.

Dievča mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove jej kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti. Podľa medializovaných informácií takýto prípad by nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti