Ďalšia smrteľná nehoda auta s cyklistom. Pri Michalovciach prišiel o život 50-ročný muž

Auto zrazilo cyklistu, ktorý zraneniam podľahol.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Vodič motorového vozidla vo štvrtok (6. 1.) krátko po 17.00 h zrazil 50-ročného muža na bicykli medzi obcami Šamudovce a Vrbnica v Michalovskom okrese, cyklista na mieste zomrel. Informovala o tom v piatok polícia.

Vodič (37) vozidla zn. Ford Ranger z doposiaľ nezistených príčin zozadu narazil do cyklistu, jazdiaceho pred ním tým istým smerom, v smere na obec Vrbnica.

"Cyklista po náraze spadol aj s bicyklom na vozovku a, žiaľ, pri náraze utrpel zranenia nezlučiteľné so životom a na mieste dopravnej nehody im podľahol. Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila, na zistenie požitia omamných látok mu bol odobratý biologický materiál," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok nebohý cyklista, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Vyšetrovateľ začal po zadokumentovaní dopravnej nehody trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Ako presne k tragickej dopravnej nehode došlo, jej bližšie okolnosti, ale aj to, akou mierou k nej prispeli jej účastníci, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania michalovských policajtov, informovala Ivanová.

ŠAMUDOVCE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Autonehoda

Dôležité udalosti