Bývate pred sexom nervózna? Takto s týmto pocitom zatočíte

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstoc.com/fizkes

Nervozita môže časom spôsobiť vymiznutie sexu z vášho života.

Svojho partnera síce milujete, napriek tomu ste z nejakého dôvodu pred každým sexom nervózna. Alebo ste sa po rokoch vzťahu rozviedli a teraz máte nového partnera a neviete si predstaviť, že sa pred ním máte vyzliecť.

Či už to spôsobuje nízke sebavedomie, neistota prameniaca z nedostatku skúseností, alebo neschopnosť uvoľniť sa, so všetkým sa dá pracovať a vy si môžete intímnosti aj tak užiť naplno. Ako na to, vám prezradíme s portálom dama.cz.

Komunikujte

Ako to už býva vo vzťahu zvykom, základom riešenia akéhokoľvek problému je komunikácia. Nech vás už trápi čokoľvek, odhodlajte sa a povedzte partnerovi o vašej sexuálnej nervozite. V opačnom prípade by si totiž mohol začať myslieť, že vás nepriťahuje alebo vás milovanie s ním nebaví, čo by len viedlo k ďalším a ďalším problémom a dosť pravdepodobne aj k tomu, že by sex z vášho života vymizol. Navyše, pokiaľ partnerovi o svojej nervozite poviete, je dosť pravdepodobné, že vám obavy vyvráti alebo vám pomôže zbaviť sa nepríjemných pocitov.

Prečítajte si aj: Zo vzťahu do vzťahu už nechoďte. Prezradíme vám, aká dlhá má byť pauza medzi partnermi

Neskrývajte sa

Pramení nervozita z toho, že podľa vás nie je vaše telo dokonalé? Zabudnite na to. Nemá zmysel sa zakrývať alebo sa milovať v úplnej tme. Uvedomte si, že či už máte väčšie brucho alebo zadok, váš partner to aj po tme na dotyk pocíti a tak či tak vás vidí pri obliekaní v bielizni či v plavkách. Miluje vás preto, kým a aká ste, vaše nedostatky mu určite nevadia a možno sa mu dokonca aj páčia. Koniec koncov, on tiež určite nie je dokonalý. Nie je preto dôvod zbytočne sa stresovať a pripravovať sa o úžasné milovanie s partnerom.

Objavujte

Máte pocit, že nie ste v sexe dostatočne skúsená alebo že neviete, čo sama chcete? V tom prípade vám najviac pomôže masturbácia. Spoznajte v súkromí svoje vlastné telo, nech viete, čo sa vám páči a čo vám robí dobre. Akonáhle si v tomto ohľade budete istá a získate sebavedomie, nebude pre vás problém ukázať partnerovi, na čo sa má zamerať. Milovanie si začnete skutočne užívať a tiež sa dokážete lepšie uvoľniť.

Trénujte

Hovorí sa, že opakovanie je matka múdrosti a pri milovaní to platí tiež. Aj v sexe sa môžete zdokonaliť a musíte ho trénovať, aby ste sa s partnerom naladili na rovnakú notu. Čím dlhšie ste spolu, tým môžu byť vaše posteľné hrátky lepšie a lepšie. Pravidelným milovaním sa navyše prestanete hanbiť a ani sa nenazdáte a bude už aj po nervozite.

Zdroj: shutterstoc.com/Aloha Hawaii

Neriešte

Hlava je kameňom úrazu a je vaším nepriateľom. Kým dovolíte myšlienkam, aby víťazili nad pocitmi rozkoše, nikdy si milovanie poriadne neužijete. V posteli má víťaziť vášeň, túžba, vzrušenie a pocity blaha, nie myšlienky na to, či si partner nevšimol celulitídu alebo dokonca na to, čo budete variť na obed. Ak máte s uvoľnením problém, dajte si pred milovaním trochu vína, to by mohlo pomôcť. Neprežeňte to ale s množstvom, pretože vo veľkom je alkohol pri sexe skôr na škodu

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, vd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti