Zlodej na pumpe huckal na policajtov svojho psa. Nepomohol varovný výstrel, zastrelili ho

Zastrelený pes na pumpe.
Zdroj: Priemyselná kamera

Muž bol agresívny aj po zadržaní, preto je v nemocnici na psychiatrickom pozorovaní.

Ušiel záchranárom a chcel sa najesť na čerpacej stanici. Policajti riešia bizarný prípad. Muž so psom zrejme dostal chuť na bagetu. Bolo to však v noci a pumpa bola zavretá.

Začalo sa to v Chynoranoch a muž pešo prišiel až do Bánoviec nad Bebravou a mal so sebou aj psa. Dvere na čerpacej stanici mu problém nerobili. Keď sa dostal dnu, zavolal aj psa a namieril si to k bagetám. Muža vyrušila až policajná hliadka, ktorá prišla na miesto na základe hlásenia o narušení objektu.

Zdroj: Priemyselná kamera

Podľa policajnej hovorkyne Danky Adámikovej muž fyzicky napádal policajtov a povzbudzoval svojho psa, aby na nich zaútočil. Varovný výstrel nepomohol a keďže pes bol agresívny, namierili zbraň proti nemu.

„Ak páchateľ použije psa na útok voči policajtovi, dá sa to považovať za útok človeka, ktorý použil psa ako nástroj na napadnutie,“ vysvetlil nám bývalý funkcionár NAKA Peter Chudý s tým, že v tomto prípade bol zákrok policajta adekvátny.

Muž bol agresívny aj po zadržaní. Kopal v aute a aj na policajnej stanici. Pre pozorovanie psychického stavu je zatiaľ v nemocnici a strážia ho tam policajti. V tomto prípade bol pes vnímaný ako zbraň. Vyšetrovateľ už zlodeja obvinil, o jeho osude rozhodne sudca.

Zábery v reportáži Petra Zimana nie sú vhodné pre deti a citlivé povahy.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

CHYNORANY, BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lúpež

Dôležité udalosti