Pri Martine havarovala sanitka a neskôr aj hasiči, ktorí smerovali na miesto činu

Nehoda záchranárov.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Škodu vyčíslili na vyše 50-tisíc eur.

Pri Martine došlo v piatok k dvom dopravným nehodám, ktorých účastníkmi boli záchranné zložky. Najskôr sa v Príbovciach zrazilo vozidlo Záchrannej zdravotnej služby s iným autom, neskôr havarovali aj hasiči, ktorí smerovali k nehode sanitky. Na sociálnej sieti o tom informovala žilinská krajská polícia s tým, že hmotnú škodu z oboch nehôd predbežne vyčíslili na viac ako 50.000 eur.

Prvá nehoda sa stala dopoludnia na ceste prvej triedy v katastri obce Príbovce v okrese Martin. Na základe doterajšieho objasňovania policajti zistili, že 43-ročný vodič viedol auto značky Volkswagen od Martina na Turčianske Teplice, keď z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru. Tam došlo k stretu s vozidlom Záchrannej zdravotnej služby.

"Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja spolujazdci z Volkswagenu a prevážaný pacient v sanitke predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol," priblížili policajti.

K dopravnej nehode sanitky smerovali hasiči na vozidle značky Iveco za použitia zvukových a svetelných výstražných znamení. Pri predchádzaní stojacich vozidiel v katastri obce Košťany nad Turcom vodičovi do jazdnej dráhy vošlo auto značky Škoda, ktoré v tom istom smere jazdy viedol 29-ročný vodič. "Následne došlo k zrážke a hasičské vozidlo skončilo prevrátené mimo vozovky. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo," skonštatovali policajti s tým, že alkohol u vodičov nezistili.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov nehody na potrebný čas uzavretá. Osobnú dopravu presmerovali po náhradných trasách. Premávku v úseku úplne obnovili o 13.30 h. Ako dodali policajti, ďalšie okolnosti a príčiny dopravných nehôd sú predmetom objasňovania.

MARTIN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Autonehoda

Dôležité udalosti